Mida praktikast teada ja kuidas praktikal käituda
Ootame kõikidelt Terviseakadeemia õppijatelt aktiivset teraapiate praktiseerimist, mis aitab tundides õpitud oskusi lihvida. Praktikatunnid kogunevad massaažiliikide ja teraapiate harjutamisel ning juhendamisel. Samuti on võimalik praktikatunde teenida panustades Terviseakadeemia õppetöö korralduslikesse tegevustesse ning õppetöö kvaliteedi parendamise tegevustesse.
Praktikatundide dokumenteerimiseks palume täita PRAKTIKAPÄEVIKUT. See aitab õppijal pidada järge, kui palju ja millised massaažiliike/teraapiaid on harjutatud või milliseid tegevusi on tehtud Terviseakadeemia õppetöö arendamise hüvanguks. Kõik erinevad praktikad võib kanda samasse päevikusse.
Praktika kogumaht kahe õppeaasta peale kokku on 240 tundi (tavaõpe). Intensiivõppes õppijatel on praktika kogumaht 200 tundi.
Et praktika õigeks ajaks tehtud saaks, soovitame praktiseerimisega alustada koheselt pärast Terviseakadeemias õppima asumist.
NB! Praktika juhendamise eest saab topelttunde. Praktikaid saavad juhendada vaid antud aine läbinud õppijad. Juhendada võib nii individuaalselt harjutavat paari kui ka gruppi. Samuti võib osaleda juhendajana eriala tundides, olles abiks õpetajale. Viimane tuleb kooskõlastada vastava aine õpetajaga ja kohaldub eelkõige kehakäsitlusele, taimeravile, Tai massaažile, mana teraapiale, teraapilisele massaaažile ning klassikalisele massaažile.
Praktika jaguneb järgmiselt:
Tavaõppe esimesel kursusel 140 akadeemilist tundi, millest 40 tundi on korraldatud Terviseakadeemia poolt praktikalaagris (massaažipäevad) ning 100 tundi iseseisvat praktikat.
Iseseisev praktika jaguneb nii:
- 50 tundi õppijad omavahel;
- 50 tundi kolmandatele isikutele, st. klientidele (mitte kaasõppijaile).
Kuni 50 tundi massaažipraktikat võib asendada tegevustega, mis on panustatud Terviseakadeemia õppetöö arendamise hüvanguks.
Esimese õppeaasta praktikapäevik tuleb esitada praktikalaagri lõpul augustis.
Tavaõppe teise kursuse õppijatel 140 akadeemilist tundi, millest 40 tundi on korraldatud Terviseakadeemia poolt praktikalaagris (massaažipäevad) ning 100 tundi iseseisvat praktikat.
Iseseisev praktika jaguneb järgmiselt:
- 50 tundi õppijad omavahel;
- 50 tundi kolmandatele isikutele, st. klientidele (mitte kaasõppijaile).
Kuni 50 tundi massaažipraktikat võib asendada tegevustega, mis on panustatud Terviseakadeemia õppetöö arendamise hüvanguks.
Kuni 50 tundi massaažipraktikat võib asendada praktika juhendamisega.
Teise õppeaasta praktikapäevik tuleb esitada praktikalaagri lõpul augustis.
Intensiivõppe puhul 240 tundi, millest 40 tundi on korraldatud Terviseakadeemia poolt praktikalaagris (massaažipäevad) ning 200 tundi iseseisvat praktikat.
Iseseisev praktika jaguneb järgmiselt:
- 150 tundi õppijad omavahel (või kolmandatele isikutele);
- 50 tundi kolmandatele isikutele, st klientidele (mitte kaasõppijad).
Kuni 100 tundi massaažipraktikat võib asendada tegevustega, mis on panustatud Terviseakadeemia õppetöö arendamise hüvanguks.
Praktikapäevik tuleb esitada praktikalaagri lõpul augustis.
PRAKTIKA HEA TAVA
PRAKTIKA AJAD JA KOHAD:
- TALLINNAS: teisipäeviti kl 10-17 , aadressil Vana-Kalamaja 9a
KELLEGA PRAKTISEERIN?
Palun leppige omavahel eelnevalt kokku, kes on tulemas, kes kellega on paaris ja mida praktiseerite (nt “Soonetasujad” FB grupis). Oleme arvestanud, et praktika aja sisse mahuks paaride vahetus.
MILLISENA OLEN OODATUD?
Praktikale tulen tervena (st haiguse sümptomiteta), puhtana (st pestuna) ja lõhnastamata (sh eeterlikud õlid).
MIDA SELGA PANEN?
Riietus võiks olla sportlik (nt T-särk, spordipüksid, sokid), ideaalis nööbi- ja lukuvaba. Riideid saab vahetada kohapeal. Palume vältida riideid, mida on pestud tugevalõhnaliste pesuvahenditega.
MIDA SAAN KOOLI POOLT KASUTADA?
Kooli poolt saad kasutada matte/massaažilaudu ja spetsiaalset praktika tarvikute kasti, kust leiad viinamarjaseemneõli, massaažipaberi, kile, käärid, teibi, salvrätid ja õlitopsid. Soovitatav on kaasa võtta oma rätik/pleed.
Kui soovid kasutada muid õlisid või tarvikuid, võta need palun ise kaasa.
INVENTARI KASUTAMISE HEA TAVA:
Terviseakadeemia pleedide/rätikute/patjade kasutamisel palume need katta paberiga, et need õliga kokku ei puutuks. Määrdumise korral palume need puhastada ja pestuna tagastada.
Terviseakadeemia kappidest palume muid tarvikuid iseseisvalt mitte võtta.
OMALT POOLT VÕTA SOOVI KORRAL KAASA:
- küünlad, viirukid vms meeleolu toetav
- kõlar ja muusika
ENNE PRAKTIKAT:
- registreeri enda kohalolu registreerimise kaustikus (õppesekretäri laual)
PÄRAST PRAKTIKAT:
- puhasta laud/matt desovahendiga
- puhasta õlikausid salvrätiga ja seejärel pese veega
- vii kõik asjad tagasi omale kohale
- tee sissekanne oma praktikapäevikusse
VIIMASENA RUUMIST LAHKUDES:
- tuuluta ruum
- pese enda järel nõud
- kustuta tuled (ja küünlad)
- sulge välisuks