'

Õpetajad

Alar Krautman
Alar Krautman
klassikaline massaaž, tai massaaž, vana-eesti massaaž, idamaade loodusteraapiad, eesti pärimusmeditsiin

 Eesti pärimusmeditsiini uurija, praktiseerija ja õpetaja.

TÜ füsioteraapia eriala, Soome kutsemassööri, Hiina, Tai, Eesti loodusravi kutsetunnistus, Tai, Jaapani, India loodusravi - Massöör ja loodusterapeut, Eesti murdmasuusatajate koondise massöör, erinevate kutseeksamite ja massaažiliikide väljatöötaja
Lilli Gross
Lilli Gross
inimese anatoomia, füsioloogia ja patoloogia; haigusõpetus

Pereõde. Gross spordimassööride Kooli  õppejõud. Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud


Tartu Ülikool, arstiteaduskonna õendusteaduse osakond, terviseteaduse magister (2009). ESF programmi “Kutsehariduse sisuline arendamine 2008-2013” massaaži eriala kutseõpetajate koolitused: Manuaalne liigeste ja lihaste testimine, Hiina meditsiini põhitõed (2008-2010). Tervislik toitumine & metakommunikatsioon kui eetika ja klienditeeninduse alus (2005). Eesti Massööride Liit, lihase ülekoormussündroomid (2005). European Association of Sports Massage, EAS-PASS (2004). Tallinna Meditsiinikool, spordimassöör, litsenseeritud spordimassaaži terapeut. Tervishoiualade koolitus, Teel Euroopasse (2004). Rahvusvaheline konverents, Ettekanne uutest anatoomia õppematerjalidest.

Andrei Kipper
Andrei Kipper
ravimassaaž, spordimassaaž, kinesioteipimine, triggerpunktid ja klassikaline massaaž

Manuaalterapeut, spordimassaažiterapeut tase VI, MA, RMT.

Koolitaja Tartu Ülikoolis, Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis, Krautmani Massaaži ja Terviseakadeemias.

Reet Hiiemäe
Reet Hiiemäe
loengud maagiapärimusest ja rahvameditsiinist

Reet Hiiemäe

Reet Hiiemäe on usunditeadlane, kelle huvikeskmes on rahvausundi ja -juttude psühholoogiline aspekt, nt haigustega kaasnevad stereotüüpsed käitumismudelid ja nende kajastumine pärimuses, toimetulek kollektiivsete hirmudega, kaitsemaagia ja muud pärimuslikud kaitsemehhanismid.

Teaduslikud ja populaarteaduslikud artiklid ning raamatud maagiast ja usundilistest juttudest (nt “Eesti katkupärimus” (1997), “Kaitsemaagia eesti rahvausundis” (2012), “Ended ja ennustamised eesti rahvausundis” (2013), “Armastus eesti rahvapärimuses” (2015)). 2017. kaitstud doktoritöö, mis keskendus folkloorile mentaalse enesekaitse vahendi rollis.

Helle Kullerkupp
Helle Kullerkupp
terviseõpetus, hirudoloogia e kaaniteraapia

Pärnu Tervistav Stuudio juhataja ja loodusravi terapeut


Tallinna Meditsiinikool, ämmaemandus (1983). Tartu Tervishoiukõrgkool, ämmandus (2005). Hirudoloogia (2007). Hirudomassaaz ja hirudoloogia (2008). A. Soots Tervisekool, Toitumisteraapia (2008). Homotoksikoloogiline gastroenteroloogia, Liikumis- ja tugiaparaadi vaevused (2009). Homotoksikoloogia- kaasaegne naturopaatiline teraapia (2009). Metameditsiin (2010). St. Peterburg, I. Filippova Fungoteraapia Keskus, Kaasaegne fungoteraapia (2011)

Malle Liik
Malle Liik
Hiina traditsiooniline meditsiin, Tuina massaaž, Taimassaaž

Eesti Neijingi Kool, Hiina traditsiooniline meditsiin (2001).Lahemaa Tervisekool: Tuina massaaž (2003), Nuad Bo-Rarn – Taimassaaž (2004-2007), Yumeiho teraapia (2005), Laavakivimassaaž (2006), Tai jalamassaaž (2007), lastemassaaž (2007). Tai Kuningriigi ITM massaažikool (International Training Massage School): Nuad Bo Rarn – Taimassaaž; The School of Massage for Health, Tai taimepallimassaaž, TOK-SEN massaažikoolitused (2007). 2008 Soome pärimusliku massaaži õpingud Tarja Tirkkoneni juhendusel, tselluliidihooldus ja šokolaadimassaaž.

Raili Raik
Raili Raik
lümfimassaaz (MLD) ja lümfiteraapia (MLD/KFT)

OÜ Lümfra lümfiterapeut-koolitaja


Avicenna massaažikool, massöör (1996). Akdemie Damp Saksamaa, lümfiteraapia koolitus (1997), lümfiteraapia (2002) õpetaja koolitus, erialane koolitus (2005).

Ene Laur
Ene Laur
Eesti pärimusmeditsiin

Eesti pärimusmeditsiini loodusterapeut, looduslike salvide valmistaja.

“Olen õppinud loomakasvatust ja töötanud veterinaarvelskrina ning ise loomi kasvatanud. Lisaks kasvatasin ja õpetasin lapsi – olin keemia- ja arvutiõpetaja. Siiani juhin asutustes rahavoogusid – teenin leiba raamatupidajana. Kõiki oskusi ja kogemusi saan rakendada oma pisikeses ettevõttes “Enekun OÜ”, tegeledes asjadega, mis on “Loonast Loodud” ehk pärimusmeditsiiniga. Seega olen tagasi alguses ja taimede ning mesilaste abiga proovin ellu äratada vanaemade rohukapis olnud salvid ning saunas kasutatud kehahooldajad.”

Ahto Kaasik
Ahto Kaasik
põlisrahva vaimne pärand ja pühapaigad

Ahto Kaasik on Eesti ühiskonnategelane, looduslike pühapaikade ja rahvapärimuse uurija ning tutvustaja. Ta on Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskuse juhataja, Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu juhatuse liige.

Eesti taasiseseisvumise ajal oli ta tegev muinsuskaitseliikumises  ja Eesti Kodanike Komitees. Suurema osa elust on tegelenud rahvakultuuri ja eriti looduslike pühapaikade uurimise, tutvustamise ja hoidmisega. Sellega seoses olnud ametis Rakvere muuseumis, Maavalla kojas, Hiite Majas ja Tartu Ülikoolis. Ta on töötanud ka omavalitsuses ja nõustanud erinevates töörühmades Kultuuriministeeriumit, Muinsuskaitseametit ja säästva metsandusega tegelevat Eesti FSCd. Aastatel 2009-2016 korraldas Eesti Maaülikoolis ja Tartu Ülikoolis looduslike pühapaikade valikaine õpetamist. Viimased aastad tegutseb peamiselt vabakutselise uurija ja koolitajana ning olnud külalislektor Eesti Maaülikoolis, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias, Alar Krautmani Terviseakadeemias ja Pärnu Kolledžis.

Raissa Volkova
Raissa Volkova
lastemassaaž
Raissa Volkova on õppinud Euroakadeemias Eestis ja  Staatliche Regelschule Schmalkalden koolis Saksamaal. Varasemalt on töötanud asutuses Eesti Massaaži- ja Teraapiakool.
Riina Vaismann
Riina Vaismann
Kõhuteraapia

Riina Vaismann on vene ravitseja, kes tegeleb juba aastaid erinevate kehapraktikatega. Ta tegeleb nii keha füüsilise kui emotsionaalse ning energeetilise poolega. Kõhuteraapiat on ta väidetavalt õppinud siberi ravitseja Vassilisa käe all.