Käsitöö – lilleseade

Lilleseade on Alar Krautmani Terviseakadeemia käsitöö suuna üks erialadest.

Eesti pärimuses on alati tähtsal kohal olnud käsitöö: vajaduspõhine, teraapiline, pärimust edasikandev. Inimesed on vajanud oma kätega loomist. 

Soovime õpetada lisaks massaažile ka pärimuse, esteetika ning loovusega seotud tegevusi. 

Armastus lillede vastu, soov ehtida ennast , vajadus kaunistada oma ümbrust pärineb inimkonna algusest. Lugupidavast suhtumisest lillede vastu jutustavad Egiptuse vaaraode hauakambritest leitud säilitataud lilled, lillemotiivid- ja mustrid rõivaste kangastel ning palju lillemaale erinevatest ajastutest.

Algul tegelesid lillede seadmisega Buddha mungad, kuid juba 10 saj pärit poeemides ja romaanides on juttu aristokraatidest, kelle meelisajaviiteks oli lillede vaasi seadmine ja nende imetlemine. Lilled, mis eelnevalt olid ohverdatud Buddhale, olid nüüd mõeldud kõigile inimestele imetlemiseks. Eestlased on loodust enda ümber tähtsaks pidanud ning märganud ja tunnetanud selle ilu ja väge. Sellest kõnelevad lillemustrid ja sümbolid meie käsitöös. Tähtpäevil on kasutatud lilli ja taimi pühitsemiseks. 

Lilli korjates ja sättides saab loodusega parema kontakti. Läbi ilu loomise pakume oma meeltele naudingut ning oleme tasakaalukamad. 

Me läheneme lilleseadele ka läbi teraapilise vaatenurga ja avardades loovust. Meie sooviks on õpetada lilleseadjal olla empaatiline vahendaja lillede ja inimese olulise elusündmuse vahel, pakkudes enamat kui vaid tehnilised oskused. Lilleseadja oma  kohalolu ja olemusega on lisaväärtuse looja inimese jaoks, kui ta teeb seda pühendumuse, armastuse ja rõõmuga.

Lilleseade algtaseme koolitus annab inimesele kõik vajalikud teadmised, et lillemaailmas osav ja teadlik olla, ja seda ilu teistele pakkuda ning jagada. Koolitusel õpitakse tundma erinevaid taimi ja valmistama mitmesuguseid lilleseadeid. Tutvutakse läbi loovate tegevuste kompositsiooni ja värvuste põhitõdedega. 

Hetkel uutele algavatele koolitustele vastuvõttu ei ole. 

 

Registreeru erialaõppesse

    Üles
    Monday to Friday 09:00 - 20:00 hrs
    Saturday 09:00 - 18:00 hrs
    Sunday 09:00 - 18:00 hrs