India Champi peamassaaži kursus

India Champi peamassaaži kursus

Map Unavailable

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäev(ad) - 21/04/2023 - 23/04/2023
00:00


India peamassaaž ehk Champi (Indian Champi Massage – ICM ) on ayurveda (tõlkes: elamise õpetus) tarkusest välja kasvanud massaažiliik, mis võimaldab meil olla tasakaalus ja ennetada haiguseid ning mida peetakse parimaks siselihaseid lõdvestavaks massaažiks. Sellest lähtuvalt põimisime siia juurde kõige raskemini käsitletava eesmiste süvafastsiate käsitluse, mis mõjutab oma pingega kogu organismi, kaasaarvatud pead.

Champi  on tuntud kaubamärk terves maailmas, mida praktiseeritakse üle Euroopa India peamassaaži nime all alates 1970ndatest, mil see Euroopasse toodi. Eestisse jõudis India peamassaaž 1990 aastal Soome kaudu. Champi massaaži on kokku koondatud palju huvitavaid võtteid erinevatest hindude peamassaažidest.

India peamassaaž on üks osa iidsest ayurveda ravimise süsteemist, mis õpetab enda eest hoolitsema ning haigusi ennetavalt elama. Peamassaaž kuulub Indias igapäevase elurutiini hulka ja mitte ainult juuste heas vormis püsimise pärast vaid ta stimuleerib keha enda loomulikku tervendamisvõimet ning keha ja hinge harmooniat.

Champi on teraapia – raviprotseduur, kus marmasid ehk suuri energiakeskuseid ja nadisid ehk energiakanaleid käsitledes masseeritakse läbi pea, kael, näo ja õlgade piirkond. Massaaži käigus puhastatakse energiakanalid blokeeringutest, mis tekitavad tervisehädasid. Kui energia voolamine on takistatud ja došad tasakaalust ära, siis hakkavad levima stress, valud, pingepeavalud, kiilaspäisus, juuste hõrenemine jne.

Holistiline Sidekoe Venitus (HSV) on teraapia meetod mille baasiks on Thomas Myersi fastsiate füsioloogiline käsitlus ja Alar Krautmani väljatöötatud teraapia tehnika. Kombineerides Champit ja HSV-d saame parima tulemuse  eesmise keskliini lõdvestumisel ja teraapias.


Terapia mõju:

 • mõjub hästi kaela ja õlavöötme jäikuse puhul
 • aitab saada süvalõdvestust
 • parandab rühti
 • uneprobleemide korral soodustab paremat uinumist
 • rahustav ja antidepressiivne toime
 • puhastab nina- ja kõrvalurkeid
 • leevendab peavalu
 • rahustab väsinud silmi
 • tervendab kohisevaid kõrvu
 • vähendab negatiivseid mõttei
 • tõuseb sooritusvõime – tulemuseks on paremad õpitulemused ja äritehingute laabumine
 • seoses peaverevarustuse paranemisega kiireneb juuste kasv ning väheneb nende väljalangemine ja hallinemine. Kookoseõli idamaiste ürtidega toidab juuksejuuri, mistõttu õhukesed juuksed muutuvad tugevamaks ning aktiveeruvad juuksesibulad, mis on paljudel inimestel uinuvas olekus. Koos toitumise ja elustiili muutusega on võimalik nii mõnelgi inimesel taastada kadunud juuksed. Nt ahendab suitsetamine veresooni, ja juuksed ei saa eluks piisavalt verd (laiali kantavaid toitaineid ja hapnikku.)
 • üldiseks tulemuseks on meeldiv emotsioon, täielik lõdvestus, stressi maandus ja energiakeskuste aktiivsem töö

India Champi peamassaaži kursus koos HSV-ga on osa Mana teraapia kursusest, millel osaleja saab teadmised keha energiate süsteemist ning omandab erinevaid toiminguid keha erinevate piirkondade energiate korrashoiuks. Kursus sisaldab harjutusi, meditatsiooni, spetsiaalset muusikat ja palju muud.  Lisaks baasteadmised diagnostikast, räägime ka blokeeringutest mis takistavad meid täisväärtuslikku elu elamast.


Õppe kogumaht 36 akadeemilist tundi, millest 28 tundi auditoorset tööd (sh sh teoreetiline ja praktiline õpe) ja 8 tundi iseseisvat tööd
Koolitaja Alar Krautman https://krautman.ee/koolist/opetajad/
Kontaktandmed info@krautman.ee
Sihtgrupp Isikud, kes soovivad omandada baasoskused ja -teadmised India Champi peamassaaž läbiviimiseks ja soovivad mõista fastsiate olemust
Alustamise tingimused  Varasem massaažialane kogemus ei ole vajalik.
Õppe eesmärk Kursuse läbimise tulemusena õppija: – on omandanud India Champi peamassaaži ja fastsiate venituse läbiviimiseks baasoskused; – lähtub massaaži tehes kliendi eesmärgist, näidustustest, vastunäidustustest; – oskab valmistada ette töökeskkonna ja luua lõdvestust soodustava õhkkonna;– oskab arvestada näidustustega ja  vastunäidustustega, püstitades nendest lähtuvalt massaažiseansi eesmärgi ja kava, mis vastaks kliendi vajadustele ja ootustele; – toetab inimese enda võimet ennetada haigestumisi ja stressi ning suudab nõustada elustiili küsimustes.
Õpiväljundid   

Kursuse läbinu: – viib läbi India Champi peamassaaži koos fastsialiini teraapiaga, rakendades vastavaid teadmisi ja oskusi; – teab laubakeskuse toimimise printsiipe, näidustusi ja vastunäidustusi.

Õppe sisu
 • Laubakeskus, selle omadused, blokeeringud;
 • Tegevused, mis soodustavad laubakeskuse korrasolekut;
 • Praktilised harjutused laubakeskusele;
 • HSV olemus ja tehnika
 • India Champi peamassaaži spetsiifika;
 • näidustused ja vastunäidustused peamassaažiks;
 • peamassaaži tehnikad ja skeem;
 • enesemassaaž;
 • soovitused peale peamassaaži.
Õppemeetodid Teoreetiline ja praktiline õpe
Iseseisev töö Õppija viib läbi 2 India peamassaaž Champi seanssi  koos fastsia venitusega ning koostab eneseanalüüsi tehtud massaaži kohta, tuginedes teoreetilistele teadmistele ja praktilistele oskustele.
Õppematerjalid  konspekt enrgiakeskusest, Champi peamassaažist ja Sidekoe venitusest
Kursuse lõpetamine Õpingute lõpetamise eelduseks on osalemine 100% tundides ja hindamisülesannete sooritamine vastavalt hindamiskriteeriumitele. Hindamine toimub kursuse järgselt.Hindamismeetod: Õppija demonstreerib India Champi peamassaaž tegemist ja analüüsib enda iseseisva töö tulemusi.

Hindamiskriteerium: 

Kursuse läbinu: – planeerib India Champi peamassaaži ja fastsiate venituse kava vastavalt näidustustele, vastunäidustustele ja kliendi soovidele; – valmistab ette ja korrastab töökoha ning kasutab sobivaid töövahendeid; – järgib nõudeid massöörile, sh kasutab massööri ergonoomikat ja kehaasendeid; – viib läbi India Champi peamassaaž vastavalt koostatud kavale ja rakendades sobivaid tehnikaid; – nõustab ja juhendab klienti laubakeskuse korrastamiseks ja edasisteks tegevusteks. – on viinud läbi ja koostanud eneseanalüüsi kahe India Champi peamassaaž seansi kohta.

Väljastatavad dokumendid Tunnistus, kui õppija on läbinud hindamise vastavalt hindamiskriteeriumitele ja saavutanud õpiväljundid.Tõend, kui õppija ei saavutanud õpiväljundeid, kuid osales õppetöös.
Üles
Monday to Friday 09:00 - 20:00 hrs
Saturday 09:00 - 18:00 hrs
Sunday 09:00 - 18:00 hrs