Abhyanga õlimassaaži kursus Tallinnas 13.-14.11.2021

Abhyanga õlimassaaži kursus Tallinnas 13.-14.11.2021

Map Unavailable

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäev(ad) - 13/11/2021 - 14/11/2021
10:00 - 17:00


Abhyanga õlimassaaži kursus


Aeg: 13.-14.11.2021
Laupäeval 10.00 – 18.00 (lõuna kell 13.00-14.00)
Pühapäeval 10.00 – 17.00 (lõuna kell 13.00-14.00)


Abhyanga on ayurveda õlimassaaž, mis pärineb Indiast. Abhyanga tähendab hirmuvaba keha (abhyangam). See on iidse ayurveda eluteaduse traditsioonilise panchakarma ehk kehapuhastuse lahutamatu osa.

Abhyanga massaažis kasutatakse suures koguses sooja taimset õli, mis segatakse kokku arvestades inimese kehatüübist (vata, pitta, kapha) kõrvalekalde ning tervisliku seisundiga. Õlid toidavad ja taaselustavad keha kudesid ning võimaldavad rakkudel puhastuda mürkainetest ning moodustavad kehale ümber energeetilise kaitsekihi. Abhyanga omab sügavat ja tervendavat mõju, tasakaalustades keha, meelt ja mõistust.

Abhyanga massaaži liigutused erinevad klassikalisest massaažist, olles pehmemad, sujuvamad ja pikemad liikudes tsentrist perifeersetesse kehaosadesse. Õlide kasutamisel tasakaalustub peenkehade süsteem, aeglustuvad ja pöörduvad vananemisprotsessid ja seega pikendatakse eluiga. Õlimassaaž leevendab kroonilist väsimust, ravib stressi, parandab nägemist ja und,  tugevdab organismi. Õlimassaaž on väga lõõgastav ja harmoneeriv, ta võimaldab välja viia organismist toksiine, tugevdab ja elavdab keha ning parandab lümfiringlust ja stimuleerib immuunsüsteemi.

Abhyanga massaaž lõõgastab kogu keha. Massaaži tagajärjel tugevneb immuunsüsteem ning suureneb organismi vastupanuvõime haigustele ja traumadele. Abhyanga aitab saavutada organismis täielikku tasakaalu ja seeläbi tagada täiuslik tervis.

Sul on hea võimalus saada teada oma kehatüüp ning mõista paremini teisi inimesi. Sa saad nõuandeid lähtuvalt oma kehatüübile, kuidas olla tervem, õnnelikum, mõista oma partnerit ja olla üldse edukam oma elus.


 

1) ÕPPEKAVA NIMETUS:  Abhyanga õlimassaaž
2) ÕPPEKAVARÜHM: Teraapia ja taastusravi
3) ÕPIVÄLJUNDID: Kursuse lõpuks õppija:

– oskab teostada õliga  Abhyanga massaaži, kasutades selleks õpitud teoreetilisi ja praktilisi teadmisi ning oskusi;
– oskab valmistada ette töökeskkonna ja luua lõdvestust soodustava õhkkonna;
– oskab arvestada näidustustega ja  vastunäidustustega, püstitades nendest lähtuvalt massaažiseansi eesmärgi ja kava, mis vastaks  kliendi vajadustele ja ootustele;
– kõike eelnevat tehes toetab inimese enda võimet ennetada haigestumisi ja stressi ning suudab nõustada elustiili küsimustes.

4) ÕPINGUTE ALUSTAMISE TINGIMUSED*:

Varasem massaažialane kogemus ei ole vajalik.
5) ÕPPE KOGUMAHT: 20 akadeemilist tundi, sh 16 tundi auditoorset ja praktilist ning 4 tundi iseseisvat tööd.
6) ÕPPE SISU: Kursuse jooksul õpime selgeks ayurveda põhialused, kogukeha massaaži ja saame palju teadmisi enda tervise korrastamiseks.

7) ÕPPEKESKKONNA KIRJELDUS:

Õpe toimub Alar Krautmani Terviseakadeemia õppeklassis, milles on loodud tingimused antud õppe läbiviimiseks koos kõigi vajalike vahenditega.

8) ÕPPEMATERJALIDE LOEND:

Konspekt ja õppevideo.

9) LÕPETAMISE TINGIMUSED JA DOKUMENDID:

Hindamismeetod: Praktiline töö: õppija demonstreerib Abhyanga õlimassaaži tegemist vastavalt juhendile, rakendades teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskuseid.

Kursuse läbimisel väljastatav dokument: tunnistus – kui õppija on läbinud hindamise ja saavutanud õpiväljundi/d, tõend – kui õppija ei saavutanud õpiväljundit/deid.

10) KOOLITAJA KVALIFIKATSIOON: Koolitajal on erialane töökogemus ja/või haridus ning täiskasvanute koolitamise kogemus.
11) ÕPPE EESMÄRK*: Õpetusega taotletakse, et õppija omandab Abhyanga õlimassaaži tegemiseks teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskuseid, massaaži tehes lähtub kliendi eesmärgist, näidustustest, vastunäidustustest, massööri kutse-eetikast, hügieeni, tööohutuse nõuetest ning klienditeeninduse heast tavast.
12) SIHTGRUPP*: Isikud, kes soovivad omandada oskuseid ja teadmisi Abhyanga õlimassaaž tegemiseks.
13) ÕPPEMEETODID*:  Teoreetiline ja praktiline õpe
14)  ISESEISEV TÖÖ*: Puudub
15) ÕPPEVAHENDID*: Massaažilaud, kiled massaaži laua katmiseks, teip kile kinnitamiseks, ühekordsed püksikud (meeste, naiste), naturaalne baasõli, õli soojendamiseks õlikausid ja soojaküünlad, kätepaber.


Abhyanga õlimassaaži kursus on osa
Mana teraapia kursusest, millel osaleja saab teadmised keha energiate süsteemist ning omandab erinevaid toiminguid keha erinevate piirkondade energiate korrashoiuks. Kursus sisaldab harjutusi, hingamist, hääle tekitamist ja liikumist muusikas.  Lisaks baasteadmised diagnostikast, millise/milliste piirkonna massaaž kliendile rohkem vaja on. Abhyanga õlimassaaži lühikursust saab võtta eraldi pikast Mana teraapia kursusest.

Hind: 150 EUR
* Hind ei sisalda toitlustust.

Kohtade arv on piiratud.

Lisainfo: E-mail: info@krautman.ee või tel: 5517157

Üles
Monday to Friday 09:00 - 20:00 hrs
Saturday 09:00 - 18:00 hrs
Sunday 09:00 - 18:00 hrs