Alar Krautmani Terviseakadeemia

Loodusravipäevad 2021 programm

LOODUSRAVIPÄEVAD 2021 PROGRAMM

Loodusravipäeva 2021 toimub sel aastal 7.-11. juuli looduskaunis Adilas. Viis väge täis päeva, mil igal ühel oma sõnum. Loodusravipäevade viie päeva programm on järgmine:

HINGAMISE PÄEV

Hingamise päev algab Alar Krautmani sissejuhatusega retriiti, misjärel võtab ohjad üle päevajuht Inge Bachaus. Alustame dünaamilise osaga, mida võib nimetada kohaletulekuks läbi liikumise. Sellele järgneb ettevalmistus hingamiseks ja siis juba sukeldume hingamise võimsasse transformeerivasse maailma. Hingamine lõpeb jagamisega. Peale õhtusööki hingame juba tantsuliselt.

 

ŠAMANISMI PÄEV

Šamanismi päeva viib läbi Evald Kotkasulg.

Šamanismi päev saab alguse kella nelja ajal koos päikesetõusuga, mil võtame vastu hommikuse Päikese koos Ida Väega ning teeme läbi riituse Ida väega. Sünd. Ürgema. Tulevägi.

Peale ilusat hommikusööki teeme väikese vestlusringi, kus Evald räägib veidi endast ja šamaani tööst. Šamanism ei ole lihtsalt trumm, lindude suled või loomade luud ja nahad, selle taga on  sisemine pühendumus ja ausus. Šamaan ei tohi petta ja oma tööga nalja teha. See on tõsine töö ja vastutus. Pärastlõunal toimub Lõuna väe väestamise rituaal.

Peale väikest pausi, kellel on soov teha oma Trummi väestamise rituaal, siis võtke kindlasti kaasa oma trumm, et temaga üheks saada. See on suletud ruum, kus osalevad ainult need kellel on oma trumm.

Õhtul toimub šamaanirännak Huntidega. Kuna huntidel on juba väikesed pojad siis laseb Evald meil nendena olla. Kes tahab aga oma esivanematega vestelda või väeloomaga  koos olla või oma enese hinge ja vaimuga olla, saab ka seda. Rännak on väga tervendav, ka seda saab seal kogeda ja tunda. Tuleloitsu ja tänulauluga süütame lõkke ja saame olla meie olemise puhtamais väes. Šamaani päeva lõpetame 22.37 päikeseloojanguga,  kus võtame ühendust Lääne Väega.  Seal on ka meie Ürgisa.

Rõõm on kohtuda teie kõigiga, kes hoolivad ja armastavad oma keha, hinge ja vaimu.

Ja mitte ainult enda vaid ka oma lähedaste ja ka nende, kes seda väga väga vajavad.

PÄRIMUSE PÄEV

Meie esivanemate  kogetu on võimas pärand. Kus on nende allikas või inspiratsioon, pole tihti teada ning see polegi alati oluline. Oluline on see, kuidas me pärimust mõtestame ja kasutame. Pärimuse päeval ühendame erinevate pärimuste juured ja tuleme sealt välja tervemate, targemate ja väekamatena.

Alustame hommikut väekate virgutavate harjutustega. Päeval tasakaalustame ja avame energiakeskusi, teeme saunataiga ja laseme ennast üllatada. Õhtu lõpeb häälerännakuga kus läbi esivanemate viiside ja sõnumite käime rändamas oma sisemaailmas ja ühendame lauldes enda hääled ja südamed. Suur osa sellest päevast pühendame Manale, meie müstilisele pärimuslikule Vaimule.

Päeva viivad läbi Alar Krautman ja Waike Hannust.

 

ARMASTUSE PÄEV

Margus Sarmet ja Kristiina Sauli eestvedamisel alustame armastuse päeva hommikuvirgutusega hatha jooga tantristlikus võtmes, õpime energiat tõstma.  Esimeses teemaplokis tutvustame tantristilikku maailmakäsitlust, millele järgnevad praktikad. Peale lõunat liigume praktikate sügavamale alustades paarisharjutustest ja liikudes grupipraktikate poole. Tegeleme isiklike blokeeringute ja häbitunnetega eesmärgiga suunata ja genereerida meie peamist loomeallikat – seksuaalenergiat. Teeme harjutusi meeste- ja naisteringides. Õhtul toome teieni transfiguratiivse rituaali, oleme häälestunud Loojale enda sees ja riietume tõstvamalt. Päev lõpeb võimsa tänurituaaliga.

 

LOOVUSE PÄEV

Tunde vormimine sõnadeks. Muusika meis ja meie ümber.

Päev algab helirännakuga looduses. Jõuame värske vaimuga helide ja sõnadeni. Vinnastame loominguvibu. Leiame päevale põhisuuna. Sellele järgnevalt vormime helisid muusikaks ning hakkame loovkirjutama – loome laulu, luuletuse, teksti.

Peale lõunat toimub vabalava: Muusika on igaühe sünniõigus. Igaüks on võimeline kontsertlavale looma teose, olgu ta kasvõi 10 sekundit pikk. Kõige tähtsam on kuulatada. Esitlusele tulevad Loovuse päeval või juba varasemalt loodud tekstid, laulud või perfomance’d. Oleme vabad, oleme loovad, oleme loomingulised.

 

Retriidi lõpuks oleme oma täispotentsiaalis ja loome end ning oma maailma uueks puhtalt kohalt, puhtast südamest, puhta meelega.

Loovuse päeva juhivad armastatud Silver Sepp ja Kristiina Ehin.

 

Registreerimiseks palume saata oma soov aadressile loodusravi@krautman.ee

Kohtade arv on piiratud.

 

 

 

 

Üles
Monday to Friday 09:00 - 20:00 hrs
Saturday 09:00 - 18:00 hrs
Sunday 09:00 - 18:00 hrs