'

Loodusravipäevad 2021 programm

  LOODUSRAVIPÄEVAD 2021 PROGRAMM

  Loodusravipäeva 2021 toimub sel aastal 7.-11. juuli looduskaunis Adilas. Viis väge täis päeva, mil igal ühel oma sõnum. Loodusravipäevade viie päeva programm on järgmine:

  HINGAMISE PÄEV

  Hingamise päev algab Alar Krautmani sissejuhatusega retriiti, misjärel võtab ohjad üle päevajuht Inge Bachaus. Alustame dünaamilise osaga, mida võib nimetada kohaletulekuks läbi liikumise. Sellele järgneb ettevalmistus hingamiseks ja siis juba sukeldume hingamise võimsasse transformeerivasse maailma. Hingamine lõpeb jagamisega. Peale õhtusööki hingame juba tantsuliselt.

   

  ŠAMANISMI PÄEV

  Kaduneljapäeva kasutamine kogu ilus ja jõus.
  Päevajuht Otisir Hürri eestvedamisel alustame päeva Šamaanivõimeldamisega häälestudes puhastuspäevaks. Sellele järgneb loeng ja töötuba „Sinu vägi ja elupuu“. Päev sisaldab endas veel šamaanihäälimist ehk enda peenhäälestust vokaalidega. Lisaks teeme šamaanihingamist ja lahustume loodusesse, leiame endale oma loitsu.

  Peale lõunat pikutame murul ja rändame didgeridoo saatel sügavale maapõue. Me hingame endasse maa jõudu.

  Veel on kavas šamaanilaul, ülemhelid, kurgulaul, ussisõnad. Töö kehaga, häälega, paaris- ja grupiharjutused.

  Õhtul ootab meid aga Druiidide tulelaul, mis on sügav isiklik puhastumine. Me lõpetame päeva lõkke ääres, loitsude, šamaanitrummiga, trummitantsu, tulede ja viledega. Otisiriga lööb kampa ka hääletervenduse parim meister siinpool Uraale ja Atlandi ookeani – Denis Vinogradov.

  PÄRIMUSE PÄEV

  Meie esivanemate  kogetu on võimas pärand. Kus on nende allikas või inspiratsioon, pole tihti teada ning see polegi alati oluline. Oluline on see, kuidas me pärimust mõtestame ja kasutame. Pärimuse päeval ühendame erinevate pärimuste juured ja tuleme sealt välja tervemate, targemate ja väekamatena.

  Alustame hommikut väekate virgutavate harjutustega. Päeval tasakaalustame ja avame energiakeskusi, teeme saunataiga ja laseme ennast üllatada. Õhtu lõpeb häälerännakuga kus läbi esivanemate viiside ja sõnumite käime rändamas oma sisemaailmas ja ühendame lauldes enda hääled ja südamed. Suur osa sellest päevast pühendame Manale, meie müstilisele pärimuslikule Vaimule.

  Päeva viivad läbi Alar Krautman ja Waike Hannust.

   

  ARMASTUSE PÄEV

  Margus Sarmet ja Kristiina Sauli eestvedamisel alustame armastuse päeva hommikuvirgutusega hatha jooga tantristlikus võtmes, õpime energiat tõstma.  Esimeses teemaplokis tutvustame tantristilikku maailmakäsitlust, millele järgnevad praktikad. Peale lõunat liigume praktikate sügavamale alustades paarisharjutustest ja liikudes grupipraktikate poole. Tegeleme isiklike blokeeringute ja häbitunnetega eesmärgiga suunata ja genereerida meie peamist loomeallikat – seksuaalenergiat. Teeme harjutusi meeste- ja naisteringides. Õhtul toome teieni transfiguratiivse rituaali, oleme häälestunud Loojale enda sees ja riietume tõstvamalt. Päev lõpeb võimsa tänurituaaliga.

   

  LOOVUSE PÄEV

  Tunde vormimine sõnadeks. Muusika meis ja meie ümber.

  Päev algab helirännakuga looduses. Jõuame värske vaimuga helide ja sõnadeni. Vinnastame loominguvibu. Leiame päevale põhisuuna. Sellele järgnevalt vormime helisid muusikaks ning hakkame loovkirjutama – loome laulu, luuletuse, teksti.

  Peale lõunat toimub vabalava: Muusika on igaühe sünniõigus. Igaüks on võimeline kontsertlavale looma teose, olgu ta kasvõi 10 sekundit pikk. Kõige tähtsam on kuulatada. Esitlusele tulevad Loovuse päeval või juba varasemalt loodud tekstid, laulud või perfomance’d. Oleme vabad, oleme loovad, oleme loomingulised.

   

  Retriidi lõpuks oleme oma täispotentsiaalis ja loome end ning oma maailma uueks puhtalt kohalt, puhtast südamest, puhta meelega.

  Loovuse päeva juhivad armastatud Silver Sepp ja Kristiina Ehin.

   

  Registreerimiseks palume saata oma soov aadressile loodusravi@krautman.ee

  Kohtade arv on piiratud.