Ravimudamassaaži kursuse õppekava

Ravimudamassaaži kursuse õppekava

[featured_image]
Download
Download is available until [expire_date]
 • Version
 • Download 2
 • File Size 498.83 KB
 • File Count 1
 • Create Date 12.02.2018
 • Last Updated 12.02.2018

Ravimudamassaaži kursuse õppekava

Kursuse  nimetus: Ravimudamassaaži kursus

Täienduskoolitusasutuse nimetus: Alar Krautmani Terviseakadeemia OÜ

Haridustase: Täiendusõpetus
Õppesessioonid: nädalavahetustel vastavalt tunniplaanile

Lõpetamisel väljastatav dokument: tõend kursuse läbimise kohta

Õppekava

 1. Õppekava nimetus: Ravimudamassaaži kursus
 2. Õppekavarühm: Teraapia ja taastusravi
 3. Eesmärk: Õppija planeerib ja viib läbi ravimudamassaaži seansi, rakendades selleks vajalikke teadmisi ja oskusi, lähtudes kliendi vajadustest ja soovidest. Samuti järgib õppija kutse-eetikat, rakendab ergonoomilisi töövõtteid ning lähtub klienditeeninduse heast tavast. Õppe läbinud isik on valmis töötama massaažiteenuseid pakkuvates ettevõtetes või ettevõtjana (ning õpingute jätkamiseks ja elukestvaks õppeks).

Õpiväljundid: Kursuse lõpuks  õppija teeb ravimudamassaazi, rakendades vastavaid teadmisi ja oskusi; analüüsib tehtud massaaži tulemusi; täidab dokumentatsiooni tehtud tööst.

 1. Sihtgrupp: Kõik ravimudamassaaži kursusest huvitatud isikud.

Õppe alustamise tingimused:  Õppe alustamiseks peab olema soovijal keskharidus.

 1. Õppe maht ja ülesehitus: Kursuse kogumaht on 10 tundi, millest 3t on teooria, 5t on praktiline töö ja 2t iseseisev töö.

Õppevahendid: massaažilaud, desinfitseerimisvahendid, kätepaberid, ravimuda jm.

 1. Õppeprotsessi kirjeldus, sh õppe sisu, õpperavimudatodid ja materjalid:

Ravimudamassaaži spetsiifika. Ravimuda protseduur ja sellele vahetult järgnev massaaž annavad koosmõjuna eriti hea tulemuse.Ravimuda omab keerukat looduslikku biokeemilist kompleksi, mis avaldab mitmekülgset mõju kogu inimese kehale. Ravimuda struktuur säilitab nahal pikka aega soojust, andes seda kehale järk-järgult, millel on väga kasulik mõju nahale ja kogu organismile, soojenevad koed, laienevad veresooned, paraneb märgatavalt vere- ja lümfiringe, vabanevad keha toksiinid, leeveneb valu. Protseduuri ajal nahka imendunud ravimuda toimained jäävad sinna alles ja viiakse vahetult järgneva massaaziga sügavamale kudedesse.

Ravimuda omaduseed. Mudas leiduvad mikroelemendid parandavad ainevahetust ning suurendavad oluliselt naha varustatust niiskusega. Ravimuda stimuleerib rakkude elutegevust, tasakaalustab naha bioloogilisi protsesse ning tõstab selles hapnikusisaldust. Ravimuda imab endasse liigse rasu, puhastab ummistunud poorid ning sügava mustuse. Taastab kudede elastsuse ja tekstuuri, et nahk saaks tagasi oma sära ja elujõu. Tänu E-vitamiini sisaldusele omab ravimuda tugevat antioksüdeerimisvõimet ning stimuleerib kudede regeneratsiooni. Teeb naha elastseks ja paindlikuks. Annab nahale toniseeriva värskuse, kuna taastab epidermse  mineraalide sisalduse.

Ravimudamassaaži näidustused ja vastunäidustused. Reumaatilised haigused, kroonilised liiges-lihasaparaadi põletikud, lülisamba haigused, lihasatroofiad, traumade ja lõikuste järgsed liited ning armistumise, selja-, kaela- ja peavalu, kroonilised nahahaigused (psoriaas, ekseem), mõned kroonilised naistehaigused (emaka-ja munasarjade kroonilised  põletikud, viljatus), menopausi vaevuste leevendamine), mõned kroonilised sisehaigused (haavanditõbi, maksa-ja sapiteede ning  sooltepõletikud).

Vastunäidustused: Muda ei sobi eelnimetatud haiguste ägedas faasis, palavikuhaiguste, kasvajate, verehaiguste, südame puudulikkuse II-III astme,  raseduse, mõnede neeruhaiguste, psüühilised haigused, tuberkuloosi korral.

Protseduuriks vajalikud vahendid. Ravimuda, kile, massaažilaud, rätikud.

Kasutatavad tehnikad ja võtted Väline. Soojendatud muda kantakse ravitavale piirkonnale kuni 0,5 cm kihina, kaetakse kile ja sooja rätiga. Massaaž ringjate liigutustega. Ravikuuri kestvus 5-10 protseduuri,  teostatakse üle päeva või iga päev, sõltuvalt haige tervislikust seisundist.

Õppemeetodid Loeng ja praktiline õpe.

Materjalid: konspekt.

 1. Õppekeskkond: Õpe toimub Alar Krautmani Terviseakadeemias. Õppijatele on õppetöö läbiviimiseks vajalikud vahendid.
 2. Hindamine:

Õpingute lõpetamise eelduseks on osalemine vähemalt 75%  tundides ja hindamisülesannete sooritamine vastavalt hindamiskriteeriumitele.

Hindamismeetodid: · õppija  demonstreerib massaaži tegemist arvestades kliendi vajaduste ja soovidega.

Hindamiskriteerium: · õppija omab teadmisi ja  räägib  kursusel läbitud teemadest; · valmistab ette töökoha massaaži tegemiseks vastavalt juhendile; massaaži tegemisel rakendab sobivaid tehnikaid, arvestab näidustuste ja vastunäidustustega; võtab kliendi anamneesi vastavalt klienditeeninduse heale tavale ning arvestab kliendi konfidentsiaalsusega;  Kasutab massööri ergonoomikat ja keha-asendeid;  korrastab töökoha.

 1. Koolituse läbiviimiseks vajalik kvalifikatsioon: Massööri haridus, töökogemus ravimudamassaaži tegemisel ning täiskasvanute koolitamise kogemus.

Õppetöö maht kokku 10 tundi.

Kool jätab endale õiguse teha muudatusi õppekavas, tunniplaanis ja õppesessioonide ajakavas.

Kursuse tasu :50 €

Täpsustavatele küsimustele saab vastused tel teel: 5517157ja/või e-maili teel: info@krautman.ee

Õpetajad:  Katrin Iila; Janika Neppo

 

 

Üles
Monday to Friday 09:00 - 20:00 hrs
Saturday 09:00 - 18:00 hrs
Sunday 09:00 - 18:00 hrs