Yumi teraapia kursus

Yumi teraapia kursus

Map Unavailable

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäev(ad) - 06/05/2023 - 21/05/2023
10:00 - 17:00


Yumi teraapia kursus


Yumi teraapia on inspireeritud manuaalterapeut Saionji Masayuki poolt 1981. aastal loodud uudsest ravisüsteemist, mida algselt hakati nimetama „jumalikuks massaažiks“ ning hiljem „puusade reguleerimise ja akupunktuuri teraapiaks“.

Meetodit on Eesti ja Leedu arstide ja õpetajate koostööna edasi arendatud ja täiustatud vaagnaluude ja kogu tugiliikumisaparaadi ning lihaste korrigeerimiseks.  Viimase autenste Yumi manuaalteraapia kokkupaneku on loonud Alar Krautman.

Kursusel õpitakse spetsiifilist tehnikat, mis on oma tempo ja võtetega sobib kergeks kehatöötluseks ja tugiliikumisaparaadi korrigeerimiseks. Kliendid kirjeldavad seda nii, et  lühikese ajaga tekib tunne nagu oleks saanud sügava lõõgastuse ja “palju massaaži”. Samas ei teki pärast massaaži väsinud tunnet ning klient on valmis koheselt minema tööle, sportima vms. Sobib ka võistluseelseks massaažiks (eriti eelmine päev), töökoha massaažiks jms.

Yumi teraapia võtteid kasutatakse eelkõige kõiksuguste lülisamba kõverduste, erinevate kehaosade ja lihaste düsbalanssi korral (nt üks õlg, puus kõrgemal kui teine, kael pisut viltu, selg või puusad pöördunud jms), erinevate piirkondade krooniliste vaevuste korral. Samuti saab teraapia võtteid kasutada ka tavalise üldmassaaži korral lihaste lõdvestamiseks.

Yumi teraapiast saab abi, kui ei ole leitud pea-, selja-, liigeste valudele muud leevendust. Võimalik, et probleemi lahendus peitub mõne keha piirkonna vales asendis, mis tekitab survet kas närvijuurtele, ümbritsevatele kudedele või siseorganitele. Viimasel juhul võib olla häirunud mõne siseorgani funktsioon.


Õppe eesmärk: Kursuse läbimise tulemusena omab õppija oskusi Yumi teraapia läbiviimiseks.

Õpe koosneb teoreetilisest ja praktilisest osast, kus õpitakse üksteise peal Yumi teraapia võtteid. Saadakse praktilised oskused Yumi teraapia läbiviimiseks.

Õppe kogumaht:
48 akadeemilist tundi, millest 32 tundi auditoorset tööd (sh sh teoreetiline ja praktiline õpe) ja 16 tundi iseseisvat tööd

ÕPPE ALUSTAMISE TINGIMUSED: Kursusel osalemiseks ei pea omama massaaži tegemise oskust.

KURSUSE LÕPETAMISE TINGIMUSED: Õpingute lõpetamise eelduseks on osalemine 100% tundides ja hindamisülesannete sooritamine vastavalt hindamiskriteeriumitele.

ISESEISEV TÖÖ: Õppija viib läbi 4 Yumi teraapia seanssi ning koostab eneseanalüüsid tehtud massaažide kohta.

VÄLJASTATAVAD DOKUMENDID:
– Tunnistus, kui õppija on läbinud hindamise vastavalt hindamiskriteeriumitele ja saavutanud õpiväljundid.
– Tõend, kui õppija ei saavutanud õpiväljundeid, kuid osales õppetöös.

KOOLITUSE AJAKAVA:
6.-7. mai 2023 ja 20.-21. mai 2023 ( KAHEL NÄDALAVAHETUSEL)


 

Koht: Vana-Kalamaja 9a, Tallinn

Õpetaja: Alar Krautman
https://krautman.ee/koolist/opetajad/

Hind: 2 x 150 eurot, sh KM

Registreeru kursusele

    Üles
    Monday to Friday 09:00 - 20:00 hrs
    Saturday 09:00 - 18:00 hrs
    Sunday 09:00 - 18:00 hrs