'

Vana-Eesti massaaži kursus

Loading Map....

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäev(ad) - 10/10/2020 - 11/10/2020
10:00 - 17:00

Koolituse koht
Alar Krautmani Terviseakadeemia (Tallinna osakond)


Vana-Eesti massaaž ehk soonetasumine

Vana-Eesti massaaži alged ulatuvad tõenäoliselt juba aastatuhandete, võimalik, et enam kui 10 000 aasta taha. Seda massaaži tehti erinevates peredes erinevalt, veidi erineva tasemega ja erineva tehnikaga. Kuna teadmisi anti edasi perekondlikus liinis, siis ei olnud kindlat ühtset massaaži, vaid seda tegevust nimetati erinevates Eesti paikades erinevalt. Sõna massaaž on tegelikult alles hiline laensõna. Maakeelsed sõnad olid mudimine, mutsimine, triikimine, katsumine, tasumine jms. Kõige enam on vast tuntud Lõuna- Eesti soonetasumine (sooned= lihased) ja Saaremaa mudimine.

Eesti pärimusmeditsiini koguja ja õpetaja, Alar Krautman, on erinevatest tükkidest kokku pannud tervikliku massaaži, mis arvestab tänapäeva vajadusi ja teadmisi. Ehkki vanasti tehti massaaži erinevates paikades erinevalt, on vana-eesti massaažil äratuntavalt eristuv käekiri, omapärane (justkui regilaulu meenutav) rütm ja väga tõhus kehakäsitlus.

Vana-Eesti massaaž on tänapäeval loodud selleks, et hoida organism korras ja tasakaalus, ravida nii füüsilisi, psüühilisi kui ka hingelisi probleeme. Seda on kombineeritud paljude teiste raviliikidega nagu sipelga-, mesilas-, kupu-, väe- ja loitsuraviga.

Nagu enamus külmema piirkonna loodusrahvaste ravisid, tehakse ka Vana-Eesti massaaži matil, läbi kergete ja õhukeste riiete. Kuigi Vana-Eesti massaaži on tehtav ka õli, salvi-, mee-, või mõne muu määrdeainega (tehti vanasti eelkõige saunas), tasuks esimesena proovida siiski riietega massaaži. See annab võimaluse massööril vabalt teha loksutusi, venitusi, võtta sisse erinevaid kehaasendeid ja teha muid tõhusaid võtteid.

Kursusel alustame algusest, ehk mida tähendab teise inimese puudutus, kohalolu, seisund, voolavus, voog ja muud tervendamiseks ja massaažiks vajalikud teadmised/kogemused. Liigume järk- järgult inimese käsitluse, massaaži ja tervendamise poole. Kursuse lõpuks oleme omandanud nii puudutuseks vajalikud oskused ja tunnetuse, kui ka oskuse teha kogukeha massaaži. Kaasa piltidega konspekt ja soovi korral video. Sooritades eksami positiivsele tulemusele, väljastame lõpetajale sellekohase tunnistuse.

ÕPPEKAVARÜHM: teraapia ja taastusravi

ÕPIVÄLJUNDID:  Läbinu omandab teadmised kuidas kehaga ümber käia, Oskuse teha kogukeha massaaži

KOOLITUSE ÜLESEHITUS: loeng ja praktiline õpe

KOOLITAJA: Alar Krautman

KOOLITUSE SIHTGRUPP: kõik soovijad, eelnev kogemus pole vajalik

KOOLITUSE MAHT: 100 ak. tundi

ÕPPEMATERJALID: Konspekt ja kursusel vajaminevad vahendid

OSALUSTASU: 400 € korraga / 100 € nädalavahetus

AJAKAVA:

10-11. oktoober, kell 10-17

14-15. november kell 10-17

12-13. detsember, kell 10-17

13-14. veebruar, kell 10-17

 

Registreerumine: