Taimeravi õppreis Lõuna-Eestisse

Taimeravi õppreis Lõuna-Eestisse

Map Unavailable

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäev(ad) - 24/09/2021 - 25/09/2021
10:00


Oled oodatud taimeravi huviliste sisutihedale õppreisile Lõuna-Eestisse!

Sind ootavad ekskursioonid 8-sse erinevasse talusse ja ettevõttesse koos praktikumidega.

Programm on sisutihe, hõlmates taimeravi huvilistele Lõuna-Eesti parimaid palasid enese täiendamiseks.

24.09.21 programm reedel

HINNI KANJON
Hinni Kanjoni juurest alustame noorendava ja tervendava allika külastusega ning jalutuskäiguga.

KÖÖGIVILJADE HAPENDAMINE
Läheme külla Taalbergi tallu, kus Ulvi Kallas õpetab meid, kuidas valmistada hapendatud tooteid. Saame erinevaid tooteid nii mekkida kui ka kaasa osta.

RÕUGE VAATAMISVÄÄRSUSED JA KÄSITÖÖ
Meie teekond läheb läbi Rõuge vaatamisväärsuste ja külastame nii vaatetorni kui ka muuseumi maja. Võimalus on Haanja ning Rõuge käsitöötoodetega tutvuda ja neid osta.

IMELINE LÕUNA JA VÕIMSAD TAIMEJOOGID
Saarnitsude talu kostitab meid imelise lõunasöögiga (praad, salat, magustoit, jook). Perenaine on tuntud oma eriliste taimejookidega, mida ta lahkesti ka meile tutvustab ja saame neid ka kohapeal degusteerida. Kui meie seas on taimetoitlasi, siis sellest tuleb meil varem teada anda.

METSA SEENELE, AUU, AUU!
Võtame ette ühise seenelkäigu ja tutvume Lõuna-Eesti mükomaailmaga, püüdes söödavat söödamatust eraldada, enne, kui nad meie õhtusööki jõuavad. Korvid, noad kaasa!

KUIDAS VALMIB JA MAITSEB ÜKS HEA EESTI VEIN
Päeva kohustusliku programmi lõpetame Uue-Saaluse veinitalus. Vaatame tutvustavat filmi ja saame osa ekskursioonist viinamarja ja astelpaju põllule. Meid lubatakse nii veinikeldrisse kui ka tootmisruumi. Võimalus on tooteid degusteerida ja kaasa osta.

MEIE KODUKE HAANJA KESKUSES
Meie ööbimispaik 24.09. saab olema Haanja keskuses „Haanja Milla Köök ja Majutus“, Silja Suia juures. See on olnud koduks meie paljudele tippsportlastele. Kohapeal on olemas potid pannid, padjad ja tekid, linad võtame ise kaasa.
Meie metsasaak ootab ühist õhtusöögi valmistamist ja igaüks võtab midagi omavalmistatut maitsvat kodust kaasa.
Päevamuljed võtame ühiselt kokku saunas.

25.09.21 programm laupäeval

KUIDAS KASVAB JA VALMIB LINA
Kui meil vähegi veab, siis saame Tsiistre linamuuseumis tutvuda eksponaatide ja õppefilmaga, mis aitavad luua ettekujutuse, kuidas lina valmib.
Tsiistre linamuuseum asub Tsiistre külas, Misso vallas, Võrumaal, Prastuli talu unikaalse arhitektuuriga rehehoones. Muuseusmisse on kokku kogutud kiulinaga, Eesti ühe vanima kultuurtaimega, seotud pärimuse. Mõned aastakümned tagasi olid sinised linapõllud Lõuna-Eestis tavaline nähtus, täna aga kasvatatakse lina Eestis vaid ligikaudu 150 hektaril.

KIRIKUMÄGI
Kui linamuuseumi perenaine ei saa meid vastu võtta, siis meie teele jääb Võrumaal, Haanja-Karula puhkealas Kirikumäe matkarada (3,2 km).
Kirikumäe maastikukaitsealal saab matkata mööda tähistatud rada, mis kulgeb ümber Kirikumäe järve. Rada on varustatud puidust suunavate viitade ja infotahvlitega. Vaatamisväärsusteks on rabajärved, metsa- ja niidukooslused, maaliline vaade liigestatud kuppelmaastikule ja onnike.

KASULIKKU PERMAKULTUURI AIAST
Vastseliinas on Triinu Querrin valmis meiega jagama permakultuuri saladusi. Nagu ta ise on öelnud: „Permakultuur on meile õpetanud kahte olulist asja: nägema igal pool (kasutamata) ressursse ja looma väikseid intensiivseid süsteeme. Meie jaoks ei ole olemas jäätmeid, on lihtsalt ressurss vales kohas“.

LÕUNA PERMAKULTUURI KESKEL
Toidu poolt pakutakse lõunaks Vana-Võromaa menüüd: aedvilja-kukeseenesupp karaski ja munavõiga, samuti kõrnepasteet. Magusaks suvikõrvitsakeeks, kõrneküpsised ja Triinu enda viljakohv ning ürditee.
Kaasa saab osta huvitavaid aiatooteid!

TAMME TSÕÕR
Ilmamägi, Tohkri küla, Lasva vald, Võrumaa. Ümberringi on mõned talud ja heinamaa. Pühapaik paistab kaugele silma ja on teistest kohtadest tugevalt eristunud.
Kütiorus asuv tammetsõõr on väga maagiline koht. Vanade tammede keskel silmad kinni seistes hakkavad käed ja pea alati kummaliselt surisema, nõnda koguneb uus jõud. See on väga kaunilt hoitud ja pidevas kasutuses, seal käiakse tunnetamas, palumas, laulmas. Oleme saanud loa seda imelist paika külastada!

VILLAGU ASTELPAJU TALU TOOTED SÄRTSUVAD VITAMIINIDEST
Villagu talus, kus lisaks Ainile majandavad astelpajudega perenaine Maire ja peretütar Brita Mia, kasvatatakse seda särtsu marja juba 17. aastat.
Kui esiti loodeti, et ehk saab astelpajust kunagi nende pensionisammas, siis tänaseks on sellest saanud pere peamine sissetulekuallikas. “Naerame ikka, et me oleme miljonärid! Töötunde on istanduses ja oma tooteid nuputades kulunud miljon!” muheleb peremees.
Saagem osa nende miljonist väekast marjast ja maitskem särtsu! Käsitööna valminud siirup on ka Villagu talu pere lemmik.

VÕLUKUNST JANIKA SOLMANNI TAIMEMUSTRITE JA -VÄRVIDEGA
Janika on imeline naine, kes elab Lõuna-Eesti kuplite vahel ja tegeleb seal sellega, eriskummalisel moel taimedega. Janika nimelt oskab võluda taimede mustreid ja värve kangale ja teeb seda nii filigraanselt, et kohati tekib küsimus, kas mitte taime jälg rõival on ikka vaid trükk, või on see tõeline maagia, kus on edasi antud kogu taime olemus ja energia.

MAKSUMUS

Hind 199 eurot sisaldab:
• programm sh 8 talu/ettevõtte külastused ja ekskursioonid
• Degusteerimised
• 1 ööbimine
• 3 h sauna
• 2 lõunasööki
• 1 hommikusöök
• Kingitused meie võõrustajatele

TERVIS

Püsi terve ja rõõmus, siis on meil ühiselt tore!

REGISTREERIMINE

Palun registreeri ennast SIIN.

Kellaajad ja täpsustav info, mida kaasa jne, edastame registreerunutele e-meiliga.

TRANSPORT

Tasub transpordi osas ühineda. Registreerimise lehel on eraldi veerg „Transport“. Kirjuta sinna, kui saad pakkuda transporti ja kirjuta, kui vajad transporti.

 

Üles
Monday to Friday 09:00 - 20:00 hrs
Saturday 09:00 - 18:00 hrs
Sunday 09:00 - 18:00 hrs