Taimed kui rituaalide abimehed ( veebis )

Taimed kui rituaalide abimehed ( veebis )

Map Unavailable

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäev(ad) - 30/01/2021
10:00 - 17:00


Loeng on osa Eesti Pärimusmeditsiini õppekavast, kuid kõigil soovijatel on võimalus sellest osa saada.

Tund on Zoomis ning hind on 30€.

 

Taimed kui rituaalide abimehed

Sukeldume Eestimaa loodusandide viljakasse väesse, mida on kasutatud erinevates rituaalides. On selleks siis armuõnne suurendamine, rahaõnne toetamine kui ka viljasaagi ja tervisele kaasa aitamine.

????Teeme ülevaate maailma kuulsamatest teerituaalidest ja saunarituaalidest.

????Erinevatel sündmustel on erinevad rituaalid, kuhu on kaasatud ka taimede abi. Arutleme millised on meile esivanematelt kaasa tulnud rituaalid ja milliseid riitusi meie ise igapäevaselt kasutame.

Naiste ja meeste taimed

Statistiliselt on Eesti inimeste tervis paranenud ning eluiga pikenenud, on siiski ühiskonnas meeste ja naiste tervise erinevused märgatavad. Räägime taimedest, mis kohe sobivad rohkem naisi toetama ja seda nii energeetiliselt kui ka tervise seisukohast ja sama saab rääkida mõne taime kohta, mis just tugevamale sugupoolele paremini sobib.

???? Eri eas on naistel erinevad terviseprobleemid ja nendele on abi saadud sajandeid just ravimtaimedest. Selleks võivad olla salakavalad põletikulised protsessid

???? Räägime menstruatsiooniga seotud vaevusi leevendavatest taimedest, sünnituse eel, ajal, järel taimesoovitustest.

???? Räägime happelise keskkonna tasakaalustamisest, mis on paljude põletike ja ka pärmseente tekke kekskonnaks.

???? Räägime üleminekuiga toetavatest taimedest, mis sobivad nii menopausi leevendamiseks kui ka andropausi korral meestele. Üleminekuea higistamise ja kuumahooge leevendavatest taimedest ja toidulisanditest.

???? Keha ja hinge tasakaalustavad taimed nii meestele kui ma naistele.

???? Räägime seksuaalsust suurendavatest taimedest.

 Koolitust viib läbi
????????☀ Loodusterapeut Angelika Somelar
Angelika armastus ravimtaimede vastu sai alguse juba varajases lapsepõlves ja taimede maailm on saatnud teda pidevalt läbi elu. Nüüdseks on ta tegelenud inimeste nõustamisega erinevate hädade ja vaevuste korral pea 30 aastat ja koolitamisega üle 20 aasta.

Akadeemilise magistrikraadi omandas Angelika aga majandusvaldkonnas Tartu Ülikoolis, peale mida suundus ta Tallinna Intuitiivteaduskonda. Oma teadmiste pagasit on ta täiendanud veel Kiievi praktilise psühholoogia instituudis, Open Yale e-ülikoolis, University of California, San Diego (Taimede energeetika). Ta on läbinud erinevates riikides mitmeid „lääne meditsiini“ alaseid koolitusi, kuid avastanud enda jaoks ka Hiina ja pärimusmeditsiini. Alates 2016. aastast on ta sidunud oma täienduste pagasi täitumise traditsioonilise Hiina meditsiini Eesti Neijingi Kooliga.
Igapäevaselt tegeleb Angelika lisaks koolitamisele tervisenõustamise, diagnostika, akupunktuuri ja taimeraviga. Kindlasti oskab ta Sulle soovitada ka õigeid taimekapsleid. Angelika suureks kireks on erinevate loodustoodete retseptide väljatöötamine. Tutvu põhjamaade kvaliteetsemate väetoidulisanditega “Taimed kapslis”: www.ecosh.ee

Angelika suudab kõiki nakatada taimi armastama, loodust märkama, elust ja endast hoolima, tule saa sellest osa!

Üles
Monday to Friday 09:00 - 20:00 hrs
Saturday 09:00 - 18:00 hrs
Sunday 09:00 - 18:00 hrs