Regilaulu kursus Anna ja Indrek Vainuga Simisalus

Regilaulu kursus Anna ja Indrek Vainuga Simisalus

Map Unavailable

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäev(ad) - 01/05/2022
10:30 - 17:15


Regilaulu kursus Anna ja Indrek Vainuga

Regilaul on maarahva mälu sügavaim osa. Muistne laul, mis ulatub aegade algusesse ja kannab igavikulise õpetuse tänapäeva. Regilaul on meie kultuurimälu kandja, sinna on sisse kirjutatud meie mustrid, ja olemus, sellele toetub meie elu- ja loodustunnetus.

Me räägime regilaulust nii, nagu seda ise elama ja kanname. Oleme teadlikud, et meie kultuuris on olnud palju katkestusi ja arhiivikogudes on sellest väga palju kihistusi, sügavama sisuni jõudmiseks tuleb regilaulumaailma tunnetada, mõtestada, laulda ja edasi anda.

Oleme põlised maalased, metsarahvas, kelle jaoks regilaul on elus ja igapäevaselt muutuv, kohanev aja ja vajadustega. Me pole pannud regilaulu eksponaadiks muuseumisse, vaid kanname seda oma südames kaasas, ja laseme laulul linnuna taevasse tõusta.

Anna ja Indrek Vainu elavad metsas, väikeses onnis keset metsikut loodust, lihtsalt nagu meie esivanemad. Koos korraldavad nad Soomaal Metsalaulupidusid, kus keset rabametsa lauldakse regilaule ja jutustatakse pärimusest kantud lugusi.

Anna on laulik, kes kogub, loob ja laulab regilaule, ning regilauludest tõukuvaid laule, korraldab lauluringe ja innustab teisi laulma. Anna jaoks on regilaul loits, mis avab meie meeled aegadeülesele teadmisele ja tunnetusele.

Indrek on Metsapoeg ja teadja, kes pühendab oma elu loodusele ja metsa eest kõnelemisele, et avada rahva meel looduse ühtsuse mõistmisele ja enese äratundmisele. Ta on tuntust kogunud keskkonnaanalüütiku ja looduskaitsjana, kaasa löönud rahvaliikumises Eesti Metsa Abiks ning korraldanud aktsioone metsade kaitseks, loodusest prügi koristamist.


Regilaulu kursuse tutvustus:
Aeg: 01.05.22 kl 10.30-17.30
Hind: 65 eurot (hind sisaldab lõunasööki)
Asukoht: Simisalu Loodusmaja, Vetepere küla, 73416, Järva vald Järvamaa.
Üles
Monday to Friday 09:00 - 20:00 hrs
Saturday 09:00 - 18:00 hrs
Sunday 09:00 - 18:00 hrs