Kaaniravi ehk hirudoteraapia kursus (Helle Kullerkupp)

Loodusravi ja kaaniteraapia

Kaaniravi ehk hirudoteraapia kursus (Helle Kullerkupp)

Loading Map....

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäev(ad) - 10/11/2018 - 10/02/2019
10:00 - 17:00

Koolituse koht
Alar Krautmani Terviseakadeemia (Tallinna osakond)


Kaaniravi ehk hirudoteraapia

Vana loodusravimeetod, mille kasutamisest on teateid kolme tuhande aasta tagant (sanskriti käsikirjad, egiptuse papüürused, taoistlike kloostrite käsikirjad). Kaaniravi õitseaeg Euroopas ja Venemaal oli 18.-19 sajandil. Kui 20. sajandil kadus kaaniravi peaaegu täielikult, siis tänapäeval on kaaniravi taas väärtustatud kui loomulikku ja peaaegu puuduvate kõrvaltoimetega teraapiat.

See tervendusmeetod põhineb ühest küljest kaanidega vere eemaldamise mitmekülgsele stimuleerivale toimele ning teisalt on kaanide süljes leiduval ligi 120 biokeemilisel ainel võimas toime verele, vereringele ja vereringe elunditele ning kehas leiduvatele põletikulistele protsessidele. Kaani hammustuse järgselt aktiveerub koheselt inimese immuunsüsteem.

Kuna kaaniravi eelkõige parandab verd ja vereringet, siis selle kaudu saab parandada kogu organismi funktsioneerimist ehk tervist.

Koolituse käigus omandatakse loengulises vormis teadmised kaaniravi ajaloost ja tähtsusest; saadakse teadmised kaanide anatoomiast, füsioloogiast ja käitumisest, kaani süljes leiduvate ainete toimest inimorganismile; käsitletakse erinevate koolkondade metoodikaid; õpitakse kaanide asetamisel arvestama akupunktuuri põhimõtteid; tehakse selgeks kaanide pidamise ning hügieeniga seonduv. Harjutatakse kaaniravi praktiliselt.

Kursuse õppekava leiad klikkides SIIN…

 

Õppetöö toimumise ajad:

I moodul 10.–11. november

II moodul 08.–09. detsember

III moodul 26.–27. jaanuar

IV moodul 09.–10. veebruar

 

Õpetaja: Helle Kullerkupp

Õppemaks: 360 eurot (ühekordse maksena) või osade kaupa 90 eurot/ nädalavahetus.

 

Registreerumised

Registreerumine on lõppenud.

Üles
Monday to Friday 09:00 - 20:00 hrs
Saturday 09:00 - 18:00 hrs
Sunday 09:00 - 18:00 hrs