Tiibeti jantrajooga – LAAGER

Tiibeti jantrajooga – LAAGER

Map Unavailable

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäev(ad) - 25/06/2022 - 26/06/2022
Terve päev


Tiibeti jantrajooga laager


Jantrajooga on jooga liikumises, energia toimimises,harmoonia ja rütm – läbi mille on meil võimalik avarduda oma meeleruumi selgusesse. Tänu jantrajooga harjutustele, mis pärinevad 8 sajandi Tiibetist, on võimalik igal ühel leida üles rahu, harmoonia  ja tasakaal iseendas.

Vanades tantrates on öeldud, et elu on hingamine ning kui inimene raiskab oma elu hingates kiirustades ja katkendlikult siis ka eluiga on lühike. Jantrajooga harjutused õpetavad meid hingama korrapäraselt ja rahulikult, keskendudes teadlikult pausidele hingetõmmete vahel ning seeläbi parandades tervist ning pikendades eluiga.

Tiibeti Jantrajooga (tiibeti keeles Trulkhor) on teada olevalt  vanim joogasüsteem mis on muutumatuna säilinud nii kirjaliku ürikuna kui ka  katkematu elava õpetuse liinina õpetajalt õpilasele. Põhinedes 8. sajandil Tiibetis kirja pandud budistlikule tekstile “Päikese ja kuu ühendus” (Nyida khjaor tiibeti keeles, Hatha Yoga sanskriti keeles).

Jantrajoogast võib leida sarnaseid harjutusi, mis  Hatha joogastki, aga rõhu asetus ja viis kuidas neid tehakse on erinev. Jantrajooga on terviklik joogaharjutuste süsteem, kus on kokku 108 harjutust – hõlmates endas nii dünaamilisi liikumisi (jantraid ) ning erinevaid hingamisharjutusi (pranajaamasid). Iga jantra koosneb 7 faasist, kus keha liikumine on seotud peenekoeliselt hingamisega. Nii liikumine kui ka asendis püsimine toimub kindla ajavahemiku jooksul. Nagu muusikas ja looduse ringkäiguski on oma  rütm nii ka jantrajoogas on erinevate hingamislaadide ja hoidmiste õppimiseks oma kindel rütm – läbi mille rahuneb meie meel ja paraneb tervis.

Jantrajooga baastasandil  on 3 harjutuste seeriat mille seast igaüks võib endale midagi vajalikku leida: tsigdzong – 5 harjutust liigeste soojendamiseks ja terve hoidmiseks, lungsang – 8 harjutust eluenergia tasakaalustamiseks,tsandul – 5 harjutust energiakanalite puhastamiseks. Elurõõm igapäevaelus on märgiks, et oled jantraid harjutades õigel teel. Jantrajoogaga on tihedalt  seotud tiibeti meditsiiniga, kus ühe osana ravist soovitatakse ka harjutusi kus keha liikumine on kooskõlas hingamisega.

Allikas:  www.maajajooga.ee


Õpetaja: Maaja Zelmin

Maaja Zelmin on Tiibeti jantrajooga, klassikalise jooga (Krishnamacharya jooga traditsioon) ja harmoonilise hingamise õpetaja. Ta on alati tundnud huvi elu sügavama olemuse vastu, mis on olnud ka põhjuseks, miks jooga on teda ikka ja jälle köitnud. Oma elust on ta ligikaudu 40 aastat olnud joogamaailma sees ja sellest pea 30 aastat õpetust edasi andnud. Tema juureõpetajaks on tänapäeva suur Dzogtšen meister Chögyal Namkhai Norbu ning ta on ka tema poolt autoriseeritud rahvusvahelise teise tasandi jantrajooga õpetaja. Maaja on kursusi juhendanud ka Norras, Rootsis, Soomes ja
Lätis.

Brošüür


Asukoht:  Umbusi Budismi Keskus (https://umbusikeskus.wordpress.com)

Umbusi budismi keskuse juured on Indiast ja Tiibetist alguse saanud klassikalistes tarkusetraditsioonides. Kuna aga sisemine püüdlus on kooskõlas välimisega, siis seda täiendab ökokogukondliku eluviisi järgimine ja tutvustamine. Keskuse visiooni võib kirjeldada kolme erineva suuna kaudu:
I. Tiibeti budismi ningma koolkonnaga seotud õpetused ning Khordongi kloostri ja põhjavaranduste ehk džangteri pärimusliiniga seonduvad õpetused.
II. Budismiga seonduvad tegevused laiemalt.
III. Vaimse enesearengu ja ökoloogilise eluviisiga seonduvad tegevused.


Aeg: 25.06-26.06.2022

Päevakava:

Laupäev  10.00 – 13.30 jantrajooga
                  13.30 lõuna
                  16.00 – 19.00 jantrajooga
                  19.00 – õhtusöök
Pühapäev  8.00 – 11.00 jantrajooga
                   11.00 – söömine
                   13.00 – 16.30  jantrajooga

                   16.30 –  söömine ja laagri lõpetamine


 

Hind 200 eurot (sh majutus ja toitlustus).

Kohtade arv on piiratud.

Lisainfo: E-mail: info@krautman.ee või tel: 5517157

Üles
Monday to Friday 09:00 - 20:00 hrs
Saturday 09:00 - 18:00 hrs
Sunday 09:00 - 18:00 hrs