Jäsenkorjaus – soome rahvuslik massaaž

Meiju Enho

Jäsenkorjaus – soome rahvuslik massaaž

Loading Map....

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäev(ad) - 21/04/2018 - 14/10/2018
08:30 - 19:30

Koolituse koht
Alar Krautmani Terviseakadeemia (Tallinna osakond)


Jäsenkorjaus – soome rahvuslik massaaž

Perinteinen jäsenkorjaus – soome rahvuslik massaaž – see on vana soome pärimusravi, kus käsitletakse keha tervikuna -varvastest peani.

Käsitlus on pehme aga tõhus. Esmalt lõdvestatakse lihased ja siis tehakse keha mobilisatsioon, kasutades võtteid, mis vastavad keha loomulikule liikuvusele. Koolitusel tutvustatakse  vanu tuhandeaastaseid meetodeid, sealjuures arvestades tänapäeva inimeste vajadusi.

Koolitus kestab neli nädalavahetust veebruarist oktoobrini, sisaldades koolitustsükleid erinevate kehapiirkondade korrigeerimiseks. Osaleda võib kõigil tsüklitel (soovituslik), kuid  on võimalik osa võtta ka üksikutest teemadest.

03.-04.veebruar (jalgade korrektsioon)

21.-22. aprill (selja korrektsioon)

25.-26 august (käte korrektsioon)

13.-14 oktoober (näo ja pea korrektsioon)

Koolituse viib läbi Meiju Enho, soome terapeut.

03.-04.veebruari koolitsupäevade kava:

Laupäev

8.30-10.00 Kursuslaste tutvustus. Soome rahvameditsiini ajalugu ja alused. Jalgade erinevast suurusest tulenevate väärasendid ülalpool põlve, puusades, selgroos kuni lõualiigeseni.

10.00-11.30 Näidisklient, õpetaja tegevus: jalgade ja selja käsitlus (massaaž?)

11.30-12.15 Lõuna

12.15-14.15 Korrektsioon algab vundamendist, ehk jalgade pikkuse erinevuse parandamine, puusade käsitsemise võte ühekordselt. Jalgade pikkuse vahe mõõtmine ja parandamine paarikaupa

14.15-14.45 Kohv

14.45-15.45 Jalgade käsitsemise (masaazi?) harjutamine, puusade käsitsemine.

15.45-17.00 Põlve anatoomia, põlve väära asendi kindlakstegemine ja korrektsioon. Erinevate lihaste  ja kudede tüüpide tähendus masaaži alustades. Millal/mida peab ette vaatama töötades jalgadega.

17.00-17.30 Õhtusöök

17.30-19.30 Põlve korrektsiooni harjutamine.

Pühapäev

8.30-9.30 Milliseid vigu liigeste parandamisega parendatakse. Tähtsad meelespidamised liigeste parandamise võtetest Põletiku leevendamine meresoola mähistega. Liigese parandamise kontraindikaatorid.

9.30-11.30 Puusad ja põlved.

11.30-12.15 Lõuna

12.15-13.30 Selja korrektsiooni teooria, võtted, selja lihaspinge, selgroolülide lukustuse ja pingete äratundmine. Harjutamine

13.30-14.00 Kursuse lõpetamine, kodutööde andmine Kohv

Meiju Enho

Meiju Enho (Perinteinen jäsenkorjaus)

Mis on Soome traditsiooniline jäsenkorjaus?

Traditsiooniline jäsenkorjaus  (tugi- ja liikumisaparaadi korrigeerimine)  on soome vana teraapiavorm.

Tegemist on mobiliseeriva  raviviisiga, mis avab ja tasakaalustab kogu keha, sobides kõikidele inimestele.

Selline mobiliseeriv teraapia on pehme ja loomulik, mitte mingilgi määral ülemäärane või valu tekitav

Enne teraapiat võetakse kliendilt põhjalik anamnees krooniliste haiguste, vigastuste ja kasutatavate ravimite väljaselgitamiseks. Seejärel selgitatakse välja  keha (tugi- ja liikumisaparaadi) tasakaal ning võimalikud kõrvalekalded sellest tasakaalust.

Keha  tasakaalustamist alustatakse alati selle alustest – jalgadest. Selga ravitakse istudes. Teraapia käigus tuleb ka kliendil olla aktiivne ning sooritada liigutusi, mis aitavad selgroolülide ja sügavate lihaste liikumisele.

Teraapia aluseks on eeldus, et keha on anatoomiline tervik alates varvastest kuni pealaeni välja – kõik peab olema tasakaalus. Elu jooksul võivad õnnetusjuhtumid, autoavariid ja isegi kukkumised põhjustada meie kineetiliste ahelate, meie lihastsüklite tasakaalust väljumise. Sellised kokkusattumused võivad mitmeid probleeme põhjustada. Vaagen võib valesse asendisse jääda. Muutunud asend ja kõrvalekalle tugi-ja liikumisaparaadi ühes osas  kutsub esile muutusi ja kõrvalekaldeid keha teistes osades. Et keha tasakaalus hoida, võtavad funktsiooni üle lihased, mis seda tegema ei peaks, misjärel tekivad  erinevatesse kehaosadesse lihasjäikused ja pinged, mis põhjustavad lisaprobleeme. Pahkluud, selg, põlved ning puusad, kõik tugi- ja liikumissüsteemis olevad liigesed ja lihased muutuvad valulikeks ning aegamööda hakkavad kuluma. Sellised pinged ja  valed asendid, isegi kui need on juba muutunud kroonilisteks, võivad abi leida just traditsioonilisest teraapiast – jäsenkorjaus.

Lisainfot: www.perinteinenjasenkorjaus.fi

Registreerumised

Registreerumine on lõppenud.

Üles
Monday to Friday 09:00 - 20:00 hrs
Saturday 09:00 - 18:00 hrs
Sunday 09:00 - 18:00 hrs