Ayurveda õlimassaaž ehk Abhyanga

Ayurveda õlimassaaž ehk Abhyanga

Map Unavailable

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäev(ad) - 25/11/2023 - 26/11/2023
10:00 - 17:00


Abhyanga on ayurveda õlimassaaž, mis pärineb Indiast. Abhyanga tähendab hirmuvaba keha (abhyangam). See on iidse ayurveda eluteaduse traditsioonilise panchakarma ehk kehapuhastuse lahutamatu osa.

Abhyanga massaažis kasutatakse suures koguses sooja taimset õli, mis segatakse kokku arvestades inimese kehatüüpi (vata, pitta, kapha), kõrvalekaldeid  ning tervislikku seisundit. Õlid toidavad ja taaselustavad keha kudesid ning võimaldavad rakkudel puhastuda mürkainetest ning moodustavad kehale ümber energeetilise kaitsekihi. Abhyanga omab sügavat ja tervendavat mõju, tasakaalustades keha, meelt ja mõistust.

Abhyanga massaaži liigutused erinevad klassikalisest massaažist, olles pehmemad, sujuvamad ja pikemad, liikudes tsentrist perifeersetesse kehaosadesse. Õlide kasutamisel tasakaalustub peenkehade süsteem, aeglustuvad ja pöörduvad vananemisprotsessid ja seega pikendatakse eluiga. Õlimassaaž leevendab kroonilist väsimust, ravib stressi, parandab nägemist ja und,  tugevdab organismi. Õlimassaaž on väga lõõgastav ja harmoneeriv, ta võimaldab välja viia organismist toksiine, tugevdab ja elavdab keha ning parandab lümfiringlust ja stimuleerib immuunsüsteemi.

Abhyanga massaaž lõõgastab kogu keha. Massaaži tagajärjel tugevneb immuunsüsteem ning suureneb organismi vastupanuvõime haigustele ja traumadele. Abhyanga aitab saavutada organismis täielikku tasakaalu ja seeläbi tagada täiuslik tervis.

Sul on hea võimalus saada teada oma kehatüüp ning mõista paremini teisi inimesi. Sa saad nõuandeid lähtuvalt oma kehatüübist, kuidas olla tervem, õnnelikum, mõista oma partnerit ja olla üldse edukam oma elus.


Õppe eesmärk: Kursuse läbimise tulemusena omab õppija oskust teha Abhyanga õlimassaaži
Õpiväljundid: Kursuse läbinu:

 • oskab teostada õliga  Abhyanga massaaži, kasutades selleks õpitud teoreetilisi ja praktilisi teadmisi ning oskusi;
 • oskab valmistada ette töökeskkonna ja luua lõdvestust soodustava õhkkonna;
 • oskab arvestada näidustustega ja  vastunäidustustega, püstitades nendest lähtuvalt massaažiseansi eesmärgi ja kava, mis vastaks  kliendi vajadustele ja ootustele;
 • kõike eelnevat tehes toetab inimese enda võimet ennetada haigestumisi ja stressi ning suudab nõustada elustiili küsimustes.
Õppe sisu: Kursusel käsitletakse:

 • näidustused ja vastunäidustused;
 • massaaži praktilised võtted massaažilaual;
 • soovitused pärast massaaži.
Õppemeetodid: Teoreetiline ja praktiline õpe
Iseseisev töö: Õppija viib läbi 4 Abhyanga õlimassaaži seanssi vastavalt enda poolt koostatud kavale ja kliendi seisundile ning koostab eneseanalüüsi tehtud massaaži kohta tuginedes teoreetilistele teadmistele ja praktilistele oskustele.
Õppematerjalid: Konspekt
Kursuse lõpetamise tingimused: Õpingute lõpetamise eelduseks on osalemine 100% tundides ja hindamisülesannete sooritamine vastavalt hindamiskriteeriumitele. Hindamine toimub kursuse järgselt.Hindamismeetod: Õppija demonstreerib Abhyanga õlimassaaži tegemist (praktiline eksam).

Hindamiskriteerium: Kursuse läbinu:

 • planeerib Abhyanga õlimassaaži kava vastavalt näidustustele, vastunäidustustele ja kliendi soovidele;
 • valmistab ette ja korrastab töökoha ning kasutab sobivaid töövahendeid;
 • järgib nõudeid massöörile, sh kasutab massööri ergonoomikat ja kehaasendeid;
 • viib läbi Abhyanga õlimassaaži vastavalt koostatud kavale ja rakendades sobivaid tehnikaid;
 • nõustab ja juhendab klienti sakraalkeskuse korrastamiseks ja edasisteks tegevusteks.
 • on viinud läbi ja koostanud eneseanalüüsi 4 Abhyanga õlimassaaži seansi kohta.

ÕPPE ALUSTAMISE TINGIMUSED: Eeltingimused puuduvad
ÕPPEMAHT:  20 akadeemilist tundi, millest 16 tundi auditoorset tööd (sh sh teoreetiline ja praktiline õpe) ja 4 tundi iseseisvat tööd
VÄLJASTATAV DOKUMENT: kursusel osalejatele väljastatakse tõend või tunnistus.

KOOLITAJA: Alar Krautman
https://krautman.ee/koolist/opetajad/

Kursuse toimumisaeg: 25.-26.11.2023
L-P kell 10.00-17.00

HIND: 130 EUR

 

Registreeru kursusele

   

  Üles
  Monday to Friday 09:00 - 20:00 hrs
  Saturday 09:00 - 18:00 hrs
  Sunday 09:00 - 18:00 hrs