Jaapani teraapilise massaaži õppekava

Jaapani teraapilise massaaži õppekava

[featured_image]
Download
Download is available until [expire_date]
 • Version
 • Download 4
 • File Size 499.42 KB
 • File Count 1
 • Create Date 12.02.2018
 • Last Updated 12.02.2018

Jaapani teraapilise massaaži õppekava

Kursuse  nimetus: Jaapani teraapilise  massaaži kursus

Täienduskoolitusasutuse nimetus: Alar Krautmani Terviseakadeemia OÜ

Haridustase: Täiendusõpetus

Lõpetamisel väljastatav dokument: tõend kursuse läbimise kohta

Õppekava

 1. Õppekava nimetus: Jaapani teraapilise massaaži kursus
 2. 2. Õppekavarühm: Teraapia ja taastusravi
 3. 3. Eesmärk: Õppija planeerib ja viib läbi Jaapani teraapilise massaažiseansi, rakendades selleks vajalikke teadmisi ja oskusi, lähtudes kliendi vajadustest ja soovidest. Samuti järgib õppija kutse-eetikat, rakendab ergonoomilis töövõtteid ning lähtub klienditeeninduse heast tavast. Õppe läbinud isik on valmis töötama massaažiteenuseid pakkuvates ettevõtetes või ettevõtjana ning õpingute jätkamiseks ja elukestvaks õppeks.
  Õpiväljundid: Kursuse lõpuks  õppija teeb Jaapani teraapilist massaaži, rakendades vastavaid teadmisi ja oskusi; analüüsib tehtud massaaži tulemusi; täidab dokumentatsiooni tehtud tööst
 4. Sihtgrupp: Kõik Jaapani teraapilise massaaži kursusest huvitatud isikud.

Õppe alustamise tingimused:  Õppe alustamiseks peab soovijal olema keskharidus.

 1. Õppe maht ja ülesehitus: Kursuse kogumaht on 40 tundi, millest 6t. on teooria, 26t. on praktiline töö ja 8t. on isesisev töö.

Õppevahendid: matid, katted, rätikud, padjad.

 1. Õppeprotsessi kirjeldus: Jaapani teraapiline massaaž on ravimassaaž, kus kasutatakse energiameridiaanidel punktvajutusi, energiavoolu aktiveerimiseks ning liigeste manipulatsiooni, lülisamba ja vaagna korrigeerimiseks ja tasakaalustamiseks. Vaagnaluude ja lülisamba deformeerumine mõjutab kogu organismi, sellest saavad alguse lihaste, liigeste ning seejärel ka siseelundite haigused ja ainevahetuse häired.

Teraapiaga korrigeeritakse inimese tugiliikumisaparaati ehk venitatakse, surutakse ja masseeritakse vaagen õigesse paika. Kui vaagen paika nihkub, tasakaalustub kogu toestik ja ka ülejäänud organism. Teraapia käigus masseeritakse kõiki keha piirkondi ja manipuleeritakse kõiki liigeseid.

Massaaži tulemusel paraneb rüht, vähenevad lihaspinged ja valud seljas ning jalgades, paraneb siseorganite talitlus ja kiireneb kogu keha ainevahetus.

Massaaži tehakse põrandal mati peal. Seljas peaks olema naturaalsest materjalist riietus: T-särk (hea, kui on pikkade varrukatega) ja dressipüksid või retuusid.

Jaapani teraapilise massaaži vastunäidustused: osteoporoos; liigeste üliliikuvus ehk hüpermobiilsus, liigeste proteesid; värsked traumad; põletikulised haigused; äge südame-, neeru- ja maksapuudulikkus; rasedus; operatsioonijärgsed 6 kuud; spondülolistees.

Õppemeetodid: Loeng ja praktiline õpe.

Materjalid: konspekt.

 1. Õppekeskkond: Õpe toimub Alar Krautmani Terviseakadeemias. Õppijatele on tagatud õppetöö läbiviimiseks vajalikud vahendid.
 2. Hindamine: Õpingute lõpetamise eelduseks on osalemine vähemalt 75% tundides ja hindamisülesannete sooritamine vastavalt hindamiskriteeriumitele.

Hindamismeetod: õppija  demonstreerib massaaži tegemist arvestades kliendi vajaduste ja soovidega.

Hindamiskriteerium: õppija omab teadmisi ja  räägib  kursusel läbitud teemadest; valmistab ette töökoha massaaži tegemiseks vastavalt juhendile; massaaži tegemisel rakendab sobivaid tehnikaid, arvestab näidustuste ja vastunäidustustega; võtab kliendi anamneesi vastavalt klienditeeninduse heale tavale ning arvestab kliendi konfidentsiaalsusega;  kasutab massööri ergonoomikat ja keha-asendeid;  valmistab ette ja korrastab töökoha.

 1. Koolituse läbiviimiseks vajalik kvalifikatsioon: Massööri haridus, töökogemus Jaapani teraapilise massaaži tegemisel ning täiskasvanute koolitamise kogemus.

Õppetöö maht kokku 40 tundi.

Kool jätab endale õiguse teha muudatusi õppekavas, tunniplaanis ja õppesessioonide ajakavas.

Õppemaks: 200 eurot (ühekordse maksena) või osade kaupa 100 eurot/ nädalavahetus.

Täpsustavatele küsimustele saab vastused tel teel: 5517157ja/või e-maili teel: info@krautman.ee

Õpetaja: Alar Krautman

Üles
Monday to Friday 09:00 - 20:00 hrs
Saturday 09:00 - 18:00 hrs
Sunday 09:00 - 18:00 hrs