'

Tantra alused

Loading Map....

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäev(ad) - 23/05/2020 - 24/05/2020
10:00 - 17:00

Koolituse koht
Alar Krautmani Terviseakadeemia (Tallinna osakond)


Tantra seksuaalse tervise alused kursus

Keda ootame õppima:
Kursusele ootame kõiki, kes huvituvad tantrislikust maailmakäsitlusest, soovivad sellest rohkem teada ja mõista selle praktilist kasu.

Eesmärk ja kasud:
Kursusel osaleja saab teadmised Tantrismist, seksuaalsest tervisest ja seksuaalkäitumisest. Õpib tunnetama oma keha ja kasutama harjutusi enda energia tõstmiseks ja tervise parandamiseks.

Tantra õpetab austama, armastama ja tänama oma keha, sest inimese keha on püha ning üks suurimaid saladusi Universumis.

Loome eeldused edasiseks tantrismi õppeks, sest tantristide uskumuste kohaselt kaasnevad õige harjutamisega teadvuse seisundi kontroll ja üleloomulikud võimed (siddhid).

Milliste vaeguste puhul on kasu tantrast:
Tantra õpetab kuidas olla vaba, sõltumatu ja iseseisev, seejuures mitte kaotades ennast ning oma naiselikust ja/või mehelikkust. Kuidas olla tasakaalukam ning saavutada armastavam ja suuremat rahuldust pakkuv suhe nii iseenda kui oma lähedastega.

 • kogetud negatiivsete ja emotsionaalsete traumade ja üleelamiste leevendus
 • sotsiaalsetest pingetest vabanemine
 • füüsilise keha pingete ja valu leevendumine
 • kultuuriliste jm erisuste ja elutingimuste kõrvaltoimete tõttu tekkinud meie energiakeskustes asuvate blokeeringute vabanemine

Kokkuvõttes on tantra oma olemuselt ühtekuuluvus, vabadus, armastus, lähedus, kohalolek, austus, ausus, usaldus, avatus, intiimsus, tänulikkus ja puhas rõõm. Teise ära kuulamine, oma käe ulatamine, selleks et teine saaks lõdvestuda, usaldada, ennast avada, vabaneda füüsilistest ja emotsionaalsetest blokkidest, kogeda seni kogematut, muutuda vabamaks, rõõmsamaks ja armastavamaks!

Õppemaht: 20 ak t (millest 16 on kontaktõpe)

Kursus sisaldab: 

Algõpe on sissejuhatus tantrismi ning on rohkem teadmistepõhine kui praktiline. Kursus on spirituaalne ega sisalda seksuaalseid tegevusi, kuid sisaldab mingil määral paarisharjutusi (nt silma vaatamine, hingamine koos keskendumisega energiakeskustele jms).

 • Tantrismi alused
 • Seksuaalsuse olemus ja selle erinevad tahud
 • Seksuaalne tervis ja seksuaalkäitumine
 • Ülevaade meis peituvast helgemast ja tumedamast poolest
 • Ülevaade meie sisemise potensiaali takistustest
 • Uurime energiakeskusi ehk tšakraid
 • Spirituaalne praktika

Õpetaja: Margus Sarmet

Margus enda teest:

Tantra ja jooga said minu teeks juba aastaid tagasi õppides neid iidseid teadusi nii Eestis, Indias, Tais kui ka mujal. Tantraõpetajaks õppisin Taimaal Agama Joogakoolis, saades õpetust tõeliselt suurtelt meistritelt.  Minu kundalinijooga õpetaja ettevalmistus pärineb rahvusvahelisest Karam Kriya joogakoolist, kus jätkan õpinguid edasijõudnud õpetajate kursustel juhtivõpetaja Shiv Charan Singh suunamisel. Viimastel aastatel on minu spirituaalsel teel saanud peamiseks suunanäitajaks Guruji Rajkumari ja tema õpetused iidse tantrateaduse Shivoham Tantra liinist.
Jätkan oma arenguteed õppides Transpersonaalse psühholoogia ja hüpnoteraapia erakoolis Kõrgem Mina hüpnoteraapiat ja ravikunstikoolis Väike Uba homöopaatiat.

Õppekeel: eesti keel

Õppemaks: 100EUR;