Regilaul, loits, sõna vägi (Ahto Kaasik) Tartus

Loading Map....

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäev(ad) - 13/04/2019 - 14/04/2019
10:00 - 16:00

Koolituse koht
Alar Krautmani Terviseakadeemia (Tartu osakond)

Kategooriad


Eesti keel on väega keel. Maakeelt kõnelevad esivanemad teadsid, et sõnaga saab luua, julgustada, toetada, ühendada ja esile manada, aga ka lüüa, peletada, lõhkuda ja hävitada. Eriline vägi on talletunud põlistesse väljenditesse ja loitsudesse. Meie igapäevases keeles elavad tarbeloitsud on nagu õli, mis muudab inimsuhted ladusaks ja mõnusaks. Muide, väe üks tähendusi maakeeles ongi õli. Meil on ka rohkesti loitse, mille eesmärk on kaotada valu, peatatada verejooksu, tervendada, muuta ilma ja teha palju muud tarvilikku. Paberile kirjutatud kuuli- ja veresõnu on antud kaasa isegi sõtta minevatele meestele. Väge on meie keeles tänagi, kuid pahatihti seda ei märgata ega hinnata. Sõna ja keele vägi avaldub selle teadlikul kasutamisel. Koolitusel õpime sõna väge ja loitsusid tundma, kaaluma ja teadlikult kasutama.

Regilaul on meie muusikaline emakeel, kuid ka kroonika, uudiskanal, lohutaja, rõõmustaja, meelelahutaja, ühendaja, loits ja nõiatrumm. Teadmamees Vigala Sass oli veendunud, et erinevalt paljudest teistest rahvastest meie esivanemad nõiatrummi ei vajanud, kuna regilaul on vähemalt sama vägev, kuid kõigile kättesaadav. Ja tõepoolest, erinevalt naaberrahvastest pole regilaule laulnud leenemeresoomlastele nõiatrumm omane.

Regilaul toob sõnumeid esivanematelt, ta kannab põlist maailmavaadet ja ilumeelt ning viib meeled rändama. Kunagi, kui regilaul kõlas igas talus ja külas, oli see meie Nokia, mis ühendas rahvast, täitis inimesi salajõuga ning aitas tulla läbi paksu ja vedela. Koolitusel teeme tutvust regilaulu keele, kujundite ja sõnumitega, laulmise nippidega, kuulame arhiivilindistusi, aga eelkõige laseme lauludel läbi enda hääle ja meele kõlada.

KOOLITAJA: Kõnelema tuleb maarahva pärandi hea tundja ning innustav lektor Ahto Kaasik, kes on öelnud, et iga põlvkond peab esivanemate pärandi uuesti mõtestama ja edasi andma. Meie vaimne pärand on tarbekultuur, mille eesmärk on muuta inimesed tervemaks, õnnelikumaks ja edukamaks. Suurem osa meie rahvatarkustest on mõeldud tervise ja heaolu hoidmiseks. Ahto Kaasiku esinemisi ja kirjutisi iseloomustab soov ehitada mineviku ja tänapäeva vahele sildu, kosutada meie iidseid juuri ning anda oma rahvale tagasi aegade voolus tuhmunud kultuurimälu.

KOOLITUSE SIHTGRUPP: kõik soovijaid, eelnevad teadmised pole vajalikud

KOOLITUSE MAHT: 16 AK tundi

OSALUSTASU: 70€

MUU INFO:

PÄEVAKAVA

13.04.2019
10:00 – 13:00 Õpe

13:00 – 14:00 Paus

14:00 – 17:00 Õpe jätkub

14.04.2019
9:00 – 12:00 Õpe

12:00 – 13:00 Paus

13:00 – 16:00 Õpe jätkub

ÕPPEMATERJALID: osalejad saavad loengu esitluse faili

REGISTREERU KOOLITUSELE elektroonselt või kirjutades meile info@krautman.ee

Lisainfo:

E-mail: info@krautman.ee

Tel: +372 5517157

Registreerumised

Registreerumine on lõppenud.

Share