Kupu ja kaabitsa/Gua teraapia Tartus

Loading Map....

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäev(ad) - 27/04/2019 - 28/04/2019
10:00 - 16:00

Koolituse koht
Alar Krautmani Terviseakadeemia (Tartu osakond)

Kategooriad


Gua Sha tehnikat võib kasutada väga erinevatel meetoditel ja erinevaks otstarbeks. Seda võib kasutada kosmeetilisel otstarbel iluprotseduuridena kui ka teraapias tõsisemate probleemide parandamiseks. Enim on kasutatud seda loodusrahvaste juures vere uuesti liikuma panemiseks. Mida suurem on terviseprobleem, seda tumedamad võivad olla verevalumid, mis kaovad üldjuhul 2-4 päeva jooksul.

Eelnevalt valmistatakse vastav kehapiirkond ette spetsiaalsete ravimtaimede õliga. Tehnikat võib kasutada kõikidel kehapiirkondadel sealhulgas ka näo ja kaelapiirkonnal.
Gua Sha sobib eelkõige krooniliste haiguste ravis, samuti külmetushaiguste, bronhiidi, günekoloogiliste haiguste, reuma ning väsimuse ims puhul. Väga tõhus on spordimassaaži abivahendina ja keha müofastsiaalse düspalansi korrigeerimisel (autori tehnika). Oma kindel koht on iluprotseduurides. Tugevdab immuunsüsteemi ja sobib haiguste ennetamiseks.

Kuppude panemise eesmärk on soodustada energia ja vere liikumist kanalites ning eemaldada haigusetekitajad. Eriti tõhusalt mõjuvad kupud vere seiskumisest tingitud valude vastu.

Kupumassaazi võib kasutada eraldi massaažina või teiste teraapiate tõhustamiseks. Kupuga tekitatud vaakumi abil mõjutatakse keha pindmisi pehmeid kudesid ja selle kaudu kogu organismi. Vaakum saavutatakse kuppe kehapinnale asetades, kas kuumuse, vajutuse või spetsiaalse pumba abil. Vaakum imeb endasse hulgaliselt pehmeid kudesid, lihaseid ja nahka nii vertikaal- kui horisontaalsuunas.

Kupu panek või kupumassaaž soodustab vere ja energia liikumist kanalites, parandab ainevahetusprotsesse, siseorganite tööd ja verevarustust, soodustab toksiinide ja jääkainete eemaldumist, parandab homonaalset tasakaalu, tõstab immuunsüsteemi võimekust antud piirkonnas, vähendab lihaspingeid, puhastab poore ja nahka, tõstab naha regeneratsioonivõimet, parandab naha funktsionaalset aktiivsust ning eemaldab väliseid haigusetekitajaid.

Näidustused:
kroonilised lihas- ja liigeshaigused, hingamisteede haigused (kopsupõletik, köha/bronhiit, astma), näonärvi halvatus, unetus, depressioon, soolestikuprobleemid, paistetuse alandamiseks, naiste ja meeste üleminekuea vaevused, valusündroomid (kõhu-, hamba-, peavalu, õlavöötme-, seljavalu)

Õppekavarühm: Teraapia ja taastusravi

Õpiväljundid: Õppija planeerib ja viib läbi kupu ja gua sha massaažiseansi, rakendades selleks vajalikke teadmisi ja oskusi,  lähtudes kliendi vajadustest, ja soovidest. Samuti järgib õppija kutse-eetikat, rakendab ergonoomilis töövõtteid ning lähtub klienditeeninduse heast tavast. Õppe läbinu isik on valmis töötama massaažiteenuseid pakkuvates ettevõtetes või ettevõtjana (ning õpingute jätkamiseks ja elukestvaks õppeks)

Koolitaja: Alar Krautman

Sihtgrupp: Kõik kupu ja gua sha massaaži kursusest huvitatud isikud.

Õppe maht on  20 AK tundi

Õppevahendid: massaažilaud, desinfitseerimisvahendid, kätepaberid, kupud, gua sha jm.

Õppeprotsessi kirjeldus, sh õppe sisu, õppekupu ja gua sha todid ja materjalid

Kupu ja gua sha massaaži spetsiifika  Ravimetoodika, mis rajaneb  mürkide väljaviimisele ja organismi korrastamisele, on haiguste ennetuse ja ravi tõhus metoodika. Kuppude kinnituskohtadel kiireneb vere- ja lümfiringe nii kudedes, nahal kui ka organites ning toimub kudede aktiivne varustamine toitainetega. Selle tulemusena kaovad tursed, väljutatakse toksiinid, kiireneb ainevahetus, taastuvad naha toonus ja elastsus ja nahk muutub pringimaks. Gua sha massaaž on Hiina traditsioonilise meditsiini välise teraapia üheks meetodiks. Akupunktuuri punktide ning ching-lo (jing-luo) meridiaani mõjutamise abil nahal stimuleeritakse vereringet, tugevdatakse immuunsüsteemi, ennetatakse ja ravitakse erinevaid haigusi.

Kõige sagedamini on kupud kas klaasist või silikoonist. Vanasti kasutati lehma sarvi, bambust, savi, hiljem ka klaasi.

Materjalid: konspekt.

Kool jätab endale õiguse teha muudatusi õppekavas, tunniplaanis ja õppesessioonide ajakavas.

Õppemaks: 90.-

Täpsustavatele küsimustele saab vastused tel teel: 5517157ja/või e-maili teel: info@www.krautman.ee

Registreerumised

Registreerumine on lõppenud.

Share