Kaaniravi ehk hirudoteraapia kursus

Loading Map....

Kuupäev/kellaaeg
Kuupäev(ad) - 24/03/2018 - 29/04/2018
10:00 - 17:00

Koolituse koht
Alar Krautmani Terviseakadeemia

Kategooriad


Kaaniravi ehk hirudoteraapia

Veebruarist aprillini toimub 60 tunnine kaaniravi kursus Tallinnas.

Kursusega on võimalik liituda ka teisest moodulist ehk 24. märtsil. 

Vana loodusravimeetod, mille kasutamisest on teateid kolme tuhande aasta tagant (sanskriti käsikirjad, egiptuse papüürused, taoistlike kloostrite käsikirjad). Kaaniravi õitseaeg Euroopas ja Venemaal oli 18.-19 sajandil. Kui 20. sajandil kadus kaaniravi peaaegu täielikult, siis tänapäeval on kaaniravi taas väärtustatud  kui loomulikku ja peaaegu puuduvate kõrvaltoimetega teraapiat.

See tervendusmeetod põhineb ühest küljest kaanidega vere eemaldamise mitmekülgsele stimuleerivale toimele ning teisalt on kaanide süljes leiduval  ligi 120 biokeemilisel ainel võimas toime verele, vereringele ja vereringe elunditele ning kehas leiduvatele põletikulistele protsessidele.   Kaani hammustuse järgselt aktiveerub koheselt inimese immuunsüsteem.

Kaani süljes leiduv aine hirudiin vedeldab verd ja pärsib trombide teket.  Aine destabilaas lõhustab juba olemasolevaid trombe, egliin vähendab põletikku, bdelliin pidurdab pankrease seedefermendi trüpsiini toimete, mis aktiveerudes põhjustaks autoimmuunset põletikku pankreases.  Kollagenaas soodustab sidekohe pehmenemist ja lagunemus, mistõttu kasutatakse armiravis.  Hüaloronidaas tagab raku seina läbilaskevõime. Kaani seedetraktis elab bakter  Bac. Aeromonas Hydrophilia , millel on mikroobidevastane toime – on teada, et selle bakteri toimel pidurdub näiteks  stafülokoki, siberi katku ja tuberkuloosi bakterite areng.

Kuna kaaniravi eelkõige parandab verd ja vereringet, siis selle kaudu saab parandada  kogu organismi funktsioneerimist ehk tervist.

Kursuse õppekava leiad klikkides siin.

Koolituse käigus omandatakse loengulises vormis teadmised kaaniravi ajaloost ja tähtusest; saadakse teadmised kaanide anatoomiast, füsioloogiast ja käitumisest, kaani süljes leiduvate ainete toimest inimorganismile; käsitletakse erinevate koolkondade metoodikaid; õpitakse kaanide asetamisel arvestama  akupunktuuri põhimõtteid; tehakse selgeks kaanide pidamise ning hügieeniga seonduv. Harjutatakse kaaniravi praktiliselt.

Kursusel osalemiseks on vajalikud eelteadmised inimese anatoomiast ja füsioloogiast.

eelduseks on osalemine vähemalt 75%  tundides ja hindamisülesannete sooritamine vastavalt hindamiskriteeriumitele.

 

Õppetöö maht kokku 80 tundi.

Õppemaks: 400 eurot (ühekordse maksena) või osade kaupa 100 eurot/ nädalavahetus.

Täpsustavatele küsimustele saab vastused tel teel: 5517157ja/või e-maili teel: info@krautman.ee

Õpetaja:Õpetaja Pärnu Tervistava Stuudio juhataja ning terapeut ning Alar Krautmani terviseakadeemia õpetaja  Helle Kullerkupp

Õppetöö toimumise ajad:

I moodul 10.-11.veebruar

II moodul 24.-25.märts

III moodul 7.-8.aprill

IV moodul 28.-29. aprill

 

 

 

kaaniteraapia
Eesti pärimusmeditsiini õpilased harjutamas kaanide asetamist 2016 aasta veebruaris

 

 

 

Registreerumised

Registreerumine on lõppenud.

Share