Alar Krautmani Terviseakadeemia

Lilleseade eriala asutaja Vaike: “Mulle meeldib taimedega ilu luua ja tervist toetada, seda õpetatakse algaval koolitusel”

Tänavu aprillist alustab Alar Krautmani Terviseakadeemias lillede seadmise eriala, mis avab ka taimede tausta ja õpetab nende laiemat kasutust.

“Imetlen, kuidas lilled ja üldse taimed räägivad justkui oma keelt. Nad on kinkija ja kingisaaja vahel, ütlevad midagi väga olulist, mida me sõnadega väljendada ei saa ja loovad emotsiooni, mis puudutab hinge,” jutustab Vaike Hannust poeetiliselt uuest erialast.

Vaike on Alar Krautmani Terviseakadeemia käsitöö suuna ja lilleseade kursuse looja. 
“Olen looduses ja aednike peres üles kasvanud,” tutvustab ta end. Muusiku ja lauluõpetaja teekonnal on tal alati püsinud huvi taimede ja lillede vastu. Nüüd sai soovist ise üks tore koolitus luua alguse ka Alar Krautmani Terviseakadeemia käsitöö suund, mille esimene esindaja on kevadele kohaselt just lilleseade.

“Lilledega tegelemine on lihtsalt suur rõõm, nagu ka selle ala teadmiste ja kogemuste jagamine teistega,” räägib Vaike vaimustunult ja lisab: “Mulle meeldib taimedega tegeleda, vaadata nende õisi, tunda lõhna – see on teraapiline. Koolitusel tutvustan muuhulgas ka meie oma looduse andide ja ilu kasutamist lilleseades.” 

Lilleseade Eesti pärimuse vaatenurgast
Eestlased on loodust enda ümber tähtsaks pidanud ning märganud ja tunnetanud selle ilu ja väge. Sellest kõnelevad lillemustrid ja sümbolid meie käsitöös. Tähtpäevil on kasutatud lilli ja taimi pühitsemiseks. 

Lilleseade kursuse juurde kirjutas Vaike nii:

Läheneme lilleseadele ka läbi teraapilise vaatenurga ja avardame loovust. Meie sooviks on õpetada lilleseadjale, kuidas olla empaatiline vahendaja lillede ja inimese elusündmuste vahel, pakkudes nii enamat kui vaid tehnilisi oskusi. Lilleseadja oma kohalolu ja olemusega on lisaväärtuse looja, kui ta teeb seda pühendumuse, armastuse ja rõõmuga.

Lilleseade algtaseme koolitus annab kõik vajalikud teadmised, et lillemaailmas osav ja teadlik olla, seda ilu teistele pakkuda ning jagada. Koolitusel õpitakse tundma taimi ja valmistama mitmesuguseid lilleseadeid. Tutvutakse läbi loovate tegevuste kompositsiooni ja värvuste põhitõdedega. Koolitajateks on mitmed huvitavad ja mitmekülgsete kogemustega kunstnikud ja  lilleseadjad. 

Koolituse periood
20.04-09.06 + 24.08-13.10

Koolitus kestab 12 nädalat, kahel päeval nädalas, kahes osas – kevadel ja sügisel, lisaks ühised teadmisi laiendavad väljasõidud suvel.

Vaata õppekava ja loe lähemalt

Üles
Monday to Friday 09:00 - 20:00 hrs
Saturday 09:00 - 18:00 hrs
Sunday 09:00 - 18:00 hrs